Рятував пораненого побратима: на фронті загинув художник та скульптор з Одеси. Фото

Джерело:  usionline.com  /  19:28, 24 Травня 2024

Захиснику Одеси «Художнику» надали звання Герой України: посмертно...

Указом від 23 травня президент надав звання «Герой України» Павлу Малофеєнку, який народився на Одещині, працював в Одесі кондитером, добровольцем пішов на війну, служив бойовим медиком та загинув в 25 років на Донецькому напрямку.

На війні за свободу та незалежність України загинув одеський художник та скульптор Михайло Муха. Захисник поліг у бою, рятуючи пораненого побратима.

Трагічну звістку про загибель бійця повідомив ексвикладач Одеського театрально-художнього фахового коледжу Борис Володимирський. Свого часу в цьому навчальному закладі навчались Михайло та його дружина.

Відповідний Указ опубліковано на сайті президента України, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Павло Малофеєнко народився у селі Іванівка Березівського району на Одещині 24 жовтня 1997 року. У мирному житті він працював кондитером, захоплювался спортом та грою на гитарі.

До лав Військово-морських Сил ЗСУ встав з самого початку повномасшабного вторнення. Служив медиком у мінометному взводі роти вогневої підтримки 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського та мав позивний «Художник». Боронив Одесу у складі військ, які забезпечували охорону берегів міста.

30 січня минулого року під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку він потрапив під потужний артобстріл та отримав не сумісні з життям поранення.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” МАЛОФЕЄНКУ Павлу Олексійовичу – старшому матросу (посмертно) – йдеться в Указі президента.

Рятував пораненого побратима: на фронті загинув художник та скульптор з Одеси. Фото

"На фронті загинув мій давній учень Одеської театрально-художньої школи Михайло Муха, світла, щира, талановита людина. Загинув, рятуючи пораненого товариша. Світла пам'ять Міші й надія на відплату агресорам! На фото Міша Муха з дружиною Женею Макієнко, також мій студент", – повідомив Борис Володимирський.

Михайла Муху в Одесі та Києві знають як видатного художника та скульптора. З 2005 по 2008 рік він працював на Київській кіностудії ім. Довженка. Свою освіту Михайло здобув у Одеському театрально-художньому коледжі, де згодом працював впродовж восьми років, створюючи декорації для кінематографії та театральних вистав.

Вгору