«Рідна гавань» сталінізму: Росія після «виборів» Путіна

Джерело:  ua.krymr.com  /  18:34, 20 Березня 2024

Усі кандидати, навіть оголошений незрозуміло чому «майже» антивоєнним кандидатом Владислав Даванков, раділи окупації та анексії й дякували Путіну

Найяскравішим доказом деградації російської політичної системи та відсутності будь-яких реальних виборів у країні, певен, стали навіть не самі президентські вибори, а те, що сталося після них – «мітинг-концерт», присвячений 10-річчю окупації Криму.

Володимир Путін, який з'явився на цьому мітингу в супроводі інших кандидатів у президенти Російської Федерації, із задоволенням демонстрував політичну однодумність. Усі кандидати, навіть оголошений незрозуміло чому «майже» антивоєнним кандидатом Владислав Даванков, раділи окупації та анексії й дякували Путіну. Ну, і який тоді був вибір у тих, хто за них голосував? Адже насправді «приєднання» Криму, війна на Донбасі, порушення міжнародного права – це є наріжний камінь російської політики, це, певен, і є те, що відокремлює цю країну не просто від цивілізованого світу, а від майбутнього як такого.

Вибори завершилися, а Росія, що й казати, «успішно» повернулася в рідну гавань

Якщо замислитися, окупація Криму і стала подією, що остаточно продемонструвала, що насправді є російською політичною системою путінського часу. «До Криму" представленим у Державній Думі політичним партіям, схоже, ще якось вдавалося імітувати опозицію та наявність альтернативних уявлень про розвиток країни. Але після окупації і Геннадій Зюганов, і Володимир Жириновський, і Сергій Миронов перетворилися просто на чергових клерків в адміністрації Володимира Путіна, котрі захоплюються кожним новим політичним кроком президента Росії, який у світі вважали порушенням міжнародного права або навіть злочином. Жодна альтернатива, схоже, російській владі більше була не потрібна. І виявилося, що якщо навіть у Кремлі вирішать розбавити меню якоюсь новою партією, яка імітує сучасні політичні тенденції – наприклад, тими самими «Новыми людьми», від яких виступав Даванков – то й у цьому випадку від допущених до парламенту та до президентських виборів вимагатимуть абсолютної лояльності до окупації та анексії. Не мовчання, а саме демонстративного і радісного схвалення всіх діянь Кремля, зокрема – оцінених світом як злочинні.

Саме тому окупація Криму, впевнений, допомогла зрозуміти, що авторитарна система в Росії склалася та успішно рухається в бік тоталітаризму, репресій, агресії і нових воєн.

Вибори завершилися, а Росія, що й казати, «успішно» повернулася в рідну гавань.

У рідну гавань сталінізму.

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії

Вгору