Реєстр знищеного війною майна запустили в Україні

Джерело:  news.obozrevatel.com  /  19:12, 26 Серпня 2022

Реєстр знищеного війною майна запустили в Україні: як подати заявку?

В Україні розпочав повноцінну роботу Реєстр пошкодженого та знищеного майна. У майбутньому цей реєстр дозволить українцям отримати компенсації за зруйноване житло. Для цього потрібно подати заявку у додатку або на порталі Дія.

Про це повідомили міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та прес-служба Дії. За словами Федорова, запуск реєстру допоможе створити ефективний план відновлення та компенсувати збитки громадянам.

"Відновлення – складний процес, який займе багато часу та ресурсів. Тому важливо розпочати підготовку до відновлення якомога раніше", – пояснив міністр.

У реєстр вже внесли понад 256 тис. записів про пошкодження загальною площею понад 17,7 млн квадратних метрів. Однак це цифра не остаточна, бо не враховує зруйнованої інфраструктури та промислових об'єктів.

"За півроку повномасштабного вторгнення ворог завдав прямих збитків інфраструктурі України на 113,5 млрд доларів. Зараз це попередні розрахунки... У Реєстрі вся інформація буде детально розрахована та верифікована", - додав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Як подати заявку на компенсацію

У Дії також закликали українців допомогти у формуванні повного реєстру та подавати заяви про пошкоджене та зруйноване майно. Щоб це робити потрібно:

  • зайти в застосунок Дія;
  • перейти до розділу "Послуги"
  • вибрати пункт "Ушкоджене майно" та натиснути кнопку "Почати";
  • вибрати майно, що вам належить;
  • заповнити заяву за пунктами, які запросить система;
  • після подання заявки комісія, створена органом самоврядування або ВДА становитиме акт обстеження майна (саме він буде підставою для отримання компенсації).

Як заповнюється реєстр?

Заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм описав процедуру поповнення реєстру новими записами:

  • результати обстеження ушкоджень будуть вносити до Реєстру комісії, створених органами місцевого самоврядування та військово-громадянськими адміністраціями;
  • комісії здійснюватимуть верифікацію даних, що вже вносяться громадянами, зокрема через застосунокДія.
  • до реєстру також буде інтегрована інформація про пошкоджені об'єкти державної та комунальної власності, а також транспортну, енергетичну та іншу інфраструктуру.

Структура Реєстру знищеного майна

"Система має стати єдиним антикорупційним інструментом державного управління, забезпечити прозорість та ефективність відновлення та координації з міжнародними партнерами та донорами", – пояснив Найєм.

План цифрового управління відновленням України

Вгору