Реєстрація місця проживання за 15 хвилин: нова послуга в “Дії”

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  13:55, 17 Мая 2021

Найпопулярніша і відповідно найочікуваніша послуга — зміна місця реєстрації онлайн — вже доступна на порталі та в застосунку “Дія”. Відтепер українці зможуть змінити зареєстроване місце проживання за 15 хвилин — без зайвих довідок, ходіння державними установами і спілкування з чиновниками

Як розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, для цього разом з Державною міграційною службою України перевели реєстри територіальних громад в електронну форму, а їх пов’язали в єдину базу даних.

Зараз реалізовується експериментальний проєкт, до якого приєднаються Київ, Харків, Вінниця, Луцьк, Рівне, Кривий Ріг та Маріуполь. А впродовж року послуга буде доступна всій країні.

Зараз послугою можна скористатись у “Дії” тільки власникам ID-карток. Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, після ухвалення якого реєстрація місця проживання онлайн буде доступна всім українцям: незалежно від того, який паспорт вони мають — паперовий або ID-картку.

Крім того, цим законопроєктом буде скасовано “штамп про прописку” в паспорті і довідку про місце реєстрації — той самий папірець, який зараз з собою носять власники ID-картки. Також планують відв’язати зареєстроване місце проживання від багатьох життєвих ситуацій, де воно справді непотрібне.

Щоб скористатися послугою через Дію, ви заповнюєте заявку до 15 хвилин. Якщо ви проживаєте у власному житлі, то підтвердження прийде автоматично. Якщо орендуєте — власник повинен підтвердити ваш запит, який він отримає у Дії через сповіщення. Житло має бути внесено до реєстру нерухомого майна. Інформація про нове місце проживання автоматично з’явиться в реєстрі. До того ж ваша попередня реєстрація одразу анулюється. Послуга буде надана протягом доби“, – розповів Федоров.

Для користування послугою необхідно будет оновити мобільний застосунок “Дія” або зайти на портал.

Загалом сьогодні під час Diia Summit презентували понад 10 нових послуг в “Дії”, зокрема заміна водійських посвідчень. Незабаром їх ще й доставлятимуть додому. Також вже доступні E-петиції, Дія.Підпис, сплата податків та подання декларацій, автоматична реєстрація ФОП та інші.

Наверх