Русский язык – незаконный: в Молдове Конституционный суд дал отпор Москве

Источник:  uainfo.org  /  11:20, 22 Января 2021

Конституційний суд Молдови виніс остаточне рішення з приводу Закону "Про функціонування мов на території Молдови", яким хотіли визнати російську як мову з особливим статусом

Конституційний суд Молдови визнав закон "Про функціонування мов на території Молдови" неконституційним

Як зазначила "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker, відповідне рішення суд ухвалив на своєму засіданні сьогодні, 21 січня, повідомляє UAINFO.org.

Молдовський парламент ухвалив відповідний закон торік 16 грудня. Він передбачає змогу звертатися до органів державної влади, держустанов, підприємств і організацій державною або російською мовами.

Крім того, згідно із законом, держслужбовців можуть зобов'язати за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову, приймати заяви російською та надавати інформацію тією мовою, якою написано заяву.

На засіданні Конституційного суду депутати клопотали про те, щоб закон визнали неконституційним. Октавіан Цику заявляв, що він "підриває основи Конституції", а Діну Плингеу підкреслив, що закон ухвалили з порушеннями.

"Якщо ми використовуватимемо російську для міжетнічних відносин, ніколи не інтегруємо нацменшини в молдовський політичний дизайн. На це завжди впливатиме геополітичний лад", – наголосив Цику.

На парламентарієве переконання, прирівнювання російської мови до румунської – це підрив основ Конституції.

Наверх