Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень "чмобіків" у Макіївці?

Джерело:  war.obozrevatel.com  /  17:40, 5 Січня 2023

"Трагедія" в Макіївці чи "макеевская різня", як цю подію вже назвали на росії не тільки показала нам, як наші ЗСУ гарно нищать окупантів, а й оголила деякі речі, які окупанти тривалий час приховували

Новий рік почався з цікавих речей, що відбулися в ОРДЛО. Тому почну огляд новин ОРДЛО саме з цих двох подій.

Звісно, на першому місці, це наймасштабніше за останні місяці знищення мобілізованих росіян на території України у місті Макіївка Донецької області. Там, за попередніми даними, у приміщенні місцевого ПТУ-19 було знищено понад 600 мобілізованих та офіцерів збройних сил рф.

Цей факт підтверджують джерела з самого міста. Люди пишуть про неймовірне точне попадання HIMARS по забудові ПТУ та про те, що не відбулося жодного руйнування будинків місцевих жителів, що розташовані за кілька метрів від приміщень ПТУ.

Ось тут я трошки проаналізую й розкажу про подію трошки з іншого кута.

"Трагедія" в Макіївці чи "макеевская різня", як цю подію вже назвали на росії не тільки показала нам, як наші ЗСУ гарно нищать окупантів, а й оголила деякі речі, які окупанти тривалий час приховували.

Це не перше масштабне знищення прицільним попаданням окупантів росії. За минулий рік було десь з 8 таких знищень.

Наприклад, у місті Красний луч (Хрустальний), Луганська область, прямим влучанням у готель, було знищено теж біля 400 окупантів, що тільки розселилися по кімнатам. Там трошки не повезло, бо більшість, приїхавши майже одразу, пішли по місцевим генделикам, що й врятувало їх від святого Хаймерса.

А ще, прицільним пострілом було знищено місця масового розселення окупантів у Горлівці, Сватово, Первомайську, Антрациті, Алчевську, Донецьку.

Усі ці "місця скуплення" — це готелі, приміщення гуртожитків ВУЗів чи навчальних закладів, де знаходилося від 200 до 500 окупантів.

Кожен раз, усі попадання та втрати з боку міноборони рф замовчувалися, а про якість та кількість можна було дізнатися лише з соцмереж тих місць, де ЗСУ проводила "акцію доброї волі", але й то важкенько, бо швидко адміністратори груп прибирали скавучання місцевих любителів руського миру та їх сльози за "нашими пальчиками".

Ось й мешканці Макіївки ридають у соцмережах та шлють прокльони ЗСУ, бо ж знищили "ни в чем не виноватых мальчиков из россии".

Градус закоханості у росію там не знизився, як би нам не розповідали позитивні блогери. Люди пишуть про співчуття, про помсту Україні, про потреби здавати кров пораненим.

А ще макіївчани здивовано пишуть про те, що влада міста не оголосила траур за загиблими, а влада рф приховує велику кількість поранених та загиблих.

У місті не скасовані веселощі, корпоративи, продаж спиртного та концерти для дітей.

Не організовано штаб для допомоги родичам загиблих з Самари, що вже обривають телефони.

По соцмережах постять веселі меми з приводу нового року, анекдоти та веселі історії пригод святкування нового року. Жодної траурної рамки, напису.

Нарешті почали писати "нам врут о количестве погибших". Приводять, як приклад російський крейсер "Москва", який був живеє усіх живих, ще з місяць після затоплення.

Особливе обурення макіївчан викликало повідомлення міноборони росії про 63 загиблих. "Допишите к 63 ноль, чтобы это было правдой", пишуть у соцмережах.

Також у соцмережах повідомляють про те, що у приміщеннях ПТУ зберігалась велика кількість боєкомплектів та палива, що стало додатковим джерелом підриву та знищення військових й що ось саме детонування боєприпасів зчинив руйнування у житловому секторі.

"Трупы валялись по всем улицам, до самой туберкулезки, а от бурсы вообще ничего не осталось" — це з соцмереж Макіївки.

Поясню: "туберкулезка" — це лікарня, що знаходиться поруч з "бурсою", так на Донбасі з споконвіку називали ПТУ, "бурсітет, бурса, бурсакі".

Обурення місцеві жителі виказують ще й з приводу того, що дивним чином місцеві колаборанти, тобто так звані "ополченці" з "народної міліції" знали про ураження об’єкту за 2-3 години до "трагедії" та покинули приміщення ПТУ, але чомусь не попередили "колег".

А також, гніваються на командування рф за те, що незважаючи на постійні зачищення з боку ЗСУ місць масового скупчення російських військових ніхто не змінив вимоги до розташування особистого складу та не контролює вимоги до військових не користуватися мобільними телефонами.

Взагалі, для мешканців ОРДЛО "макіївська різня" стала в чомусь відправною точкою. Наприклад, в розумінні покарання, чи в розумінні, як бреше російська пропаганда в частині втрат російських військових. До цього там сміялися з повідомлень українського Генштабу про кількість знищених окупантів та техніки й вірили повідомленням їх російського клоуна Конашенкова, якій знищив усі військові бази на Місяці й бомбить Меркурій.

Обговорення у соцмережах ОРДЛО зростає, хоча люди побоюються покарання за це. Але новина все ж таки облетіла усі міста ОРДЛО й спричинила неабияку інформаційну хвилю. Тому соцмережі швидко почали підчищати, то багато моментів й обговорення йде під картинками про новорічні салати та мемами про новорічний стіл.

Особливо шоковані люди ставленням до загиблих та їх родичів. Хамство по телефону, бухання ногами обгорілих частин тіла, щоб не торкатися руками, відсутність реакції в частині скорботи на офіційному рівні.

Але це ще не все. У офіційному повідомленні від міноборони рф про "трагедію" та "різанину мирних руських мальчіків", де не тільки зменшено кількість загиблих, вказано, що вони загинули на території "донецької народної республіки".

Ось тут підкинуло багатьох мешканців ОРДЛО.

"Как это так, мы же провели референдум и вступили в состав российской федерации, нас путин признал частью россии, почему минобороны россии называет нас днр, если мы россия" — вереск у соцмережах дуже гучний.

Ну, як ще пояснити цим "народам бамбасу", що усі їх ігрища у "референдум" — це ні про що. Це територія України, й це гарно засвоїли на росії. Тому "днр" це ще гарна назва для цього збіговиська. Ніхто їх "частью россии" не зробить, навіть на так званому "кордоні" з "республіками" та росією є КПП, прикордонники та митниця.

Ось тепер перейдемо до другого епізоду новорічної ночі.

У місті Свердловськ, Луганської області (після декомунізації Довжанськ) у новорічну ніч зайнялося приміщення терапії міської лікарні.

Як повідомили у соцмережах обурені містяни, там знаходилися поранені вагнеровці та росіяни, яких зараз понапихано у всі лікарні ОРДЛО. Поранені святкували новий рік так палко, що зайнялася лікарня. Це офіційна версія міської влади.

Здивувалися? Я думаю, що так. Ще б пак. Не українські безпілотники, не укро-дрг, а п’яні вагнеровці спалили цілу лікарню й про це пишуть у соцмережах вільно без цензури.

Про постраждалих не пишуть, але кажуть, що їх не було.

Так ось, обурення містян теж є. Не тільки пожежею, а й самим фактом того, що кількість вагнеровців у місті вже критично завелика. Як і тим фактом, що їх кладуть у лікарні, а містянам вже просто відмовляють у лікуванні. Для вагнеровців є безкоштовні ліки, а для містян їх немає.

Вагнеровці ґвалтують медперсонал, п’ють, вживають наркотики, крадуть. А ще, вони просто ігнорують туалет, санітарки гидять прибирати за цим збродом.

Поспілкувавшись з містянами, я знайшла декілька цікавих моментів. У місті присутністю вагнерівців невдоволені навіть апологети руського миру. Не таких героїв асвабадітільов вони чекали. Від вагнеровців йде небезпека, й це обговорюється у місті на високому рівні. Але ж відмовити пригожину та росії вони не можуть, це бісить, бо ж місцева влада увіровала, що вона володіє містом, це її власність, а тут прийшли нові хазяї.

Після ураження кількох місць масового скупчення російських військових у Свердловську почалася паніка. Бо вже прилетів святий Хаймерс у селище Бірюкове (Криничне), та у колишню базу одного з закинутих заводів, де зберігалися боєприпаси. Чим ближче ЗСУ, тим точніше падають HIMARS, і це вже розуміють у поки що тилових містах ОРДЛО.

У Свердловську почали обговорювати те, що ось така диспозиція, як наповненість міської лікарні та готелю вагнеровцями, може привести до того, що у місто завітає святий HIMARS.

Тому були прийнято рішення інсценувати підпал лікарні та звернутися до командування про переведення, через загрозу життю, більшої кількості легкопоранених до російських Гуково, Новочеркаська та Ростова.

Геніально! І вовки ситі, і вівці цілі.

Що ж, чи вдасться свердловчанам викурити російських зеків з міста чи хоч би з лікарні, подивимося, але поки що, сюжет цікавий. Обожнюю жабогадюкінг, а він в ОРДЛО вже набирає обертів.

Вагнеровців тут не те що не люблять, їх бояться та ненавидять. Тому подивимося, як скоро почнуть ОРДЛИчані вести партизанську боротьбу проти зеків пригожина. Це не робить їх проукраїнськими чи розчарованими, ні, тут вважають, що пригожин дискредитує армію росії, не більше, а ось руський воїн — це герой та вітязь. Тому балансування між обожнюванням армії росії та ненавистю до зеків пригожина може привести "нарід бамбасу" до цікавих ідей.

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Що жителі ОРДЛО розповідають про ліквідацію сотень ''чмобіків'' у Макіївці

Олена Степова

Вгору