"Ситуація надскладна": чим живе Бахмут, скільки містян залишилось та яку допомогу вони отримують

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:52, 23 Грудня 2022

Ситуація у Бахмуті залишається надскладною. Місто знаходиться під постійними ворожими обстрілами. Ворог, не шкодуючи зброї, продовжує руйнувати та знищувати житлові будинки, калічити та вбивати мешканців

Сьогодні Бахмут – одна з найпекельніших точок України, де наші воїни мужньо захищають рідну землю від окупантів. І навіть в умовах постійних обстрілів у місті продовжують жити люди Скільки людей залишилось у громаді? Яку допомогу вони отримують? Та чи є можливості досі виїхати з міста? Розповідає “Східний Варіант”.

Військова ситуація та візит Президента у Бахмут

Ситуація у Бахмуті залишається надскладною. Місто знаходиться під постійними ворожими обстрілами. Ворог, не шкодуючи зброї, продовжує руйнувати та знищувати житлові будинки, калічити та вбивати мешканців, про це повідомляє пресслужба міста «Східному Варіанту».

Бахмут Зеленський

Володимир Зеленський у Бахмуті 20 грудня. Фото: ОПУ

Станом на 21 грудня у соціальних мережах ширилась інформація, що окупантів відкинули з вулиць міста, які ті встигли зайняти минулими днями. Проте офіційних заяв Генерального штабу ще не було. 20 грудня у місто на передові позиції завітав Президент України та Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський. Він нагородив бійців медалями, розвідав ситуацію та поспілкувався з солдатами.

Ввечері 21 грудня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що ворог продовжує зосереджувати зусилля на ведені наступальних дій на Бахмутському напрямках. Тому запеклі бої будуть продовжуватися.

Допомога волонтерів та Пункти незламності

Волонтер з Маріуполя Євген Тузов тиждень тому їздив у Бахмут, щоб відвести гуманітарну допомогу та страви швидкого приготування для одного з Пунктів незламності. Чоловік розповідає, що місто постійно знаходиться під обстрілами. Останні 10-12 днів – найпекельніші для населення та військових. Постійні ворожі обстріли з усієї техніки, яка є в окупантів, досягають усіх районів міста.

“Багато хто потрапляє під обстріл. Наша остання поїздка – теж осколками зачепило автомобіль. Але волонтери продовжують евакуйовувати людей. Наприклад, зараз ми чекаємо відповіді від працівників поліції, є хлопець у Бахмуті, 17 років, його бабуся опікун, але вона ніяк не хоче виїжджати з міста. А він не хоче її лишати. А вони ще й у такому районі, куди не кожен військових погоджується їхати. Тому домовляємось з працівниками поліції, які можуть на броньованому автомобілі вивезти хлопчика зі зруйнованого міста”, – розповідає Євген.

Бахмут грудень війна

У Пунктах незламності жителі міста можуть підзарядити гаджети та отримати гаряче харчування. Джерело: відео Михайла Пуришева в Інстаграм

Волонтер розповідає, вулиці міста постійно порожні. Жителі, які залишились, постійно перебувають в укриттях, або у пункті незламності, який облаштував у Бахмуті ще один маріупольський волонтер Михайло Пуришев. Саме сюди Євген привіз страви швидкого приготування для громадян. Місце облаштовано в укритті, тому є можливість перебувати навіть під час обстрілів. Там у жителів є можливість підзарядити мобільні телефони чи інші гаджети, отримати гарячу їжу, чай або каву. На місці працює Starlink, тому там є зв’язок та Інтернет. Євген Тузов каже, що тоді у Пункті незламності знаходилось приблизно 40-50 осіб. Всі вони можуть отримати допомогу.

У пресслужбі Бахмутської міської ради “Східному Варіанту” повідомили, що зараз у громаді перебуває близько 9600 жителів. Більшість з них, а саме 90%, це жителі міста Бахмут. На початок осені, у вересні, на території громади проживало 15 тисяч осіб. Усього у Бахмутській громаді до повномасштабного вторгнення проживало понад 80 тисяч людей.

Бахмут грудень війна

Фото з Телеграм-каналу “Бахмут в смартфоні”

Окрім волонтерських Пунктів незламності, у місті діють ще три від місцевої влади. Вони знаходяться у різних мікрорайонах в укриттях, їхні адреси знають вже всі жителі міста. Туди приходять бахмутяни аби зігрітися, випити гарячого напою або зарядити мобільні телефони.

Гуманітарна допомога та буржуйки з вугіллям

Постійно проводиться робота щодо забезпечення гуманітарною допомогою жителів Бахмутської громади. Цьому активно сприяє Донецька ОДА та Бахмутська РДА.

“Міська рада співпрацює з міжнародними партнерами, благодійними фондами, неурядовими організаціями. Ця робота проводиться постійно, щоб жителі були забезпечені найнеобхіднішим”, – розповідає начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина.

Бахмут грудень війна

Бахмут, грудень 2022 року. Фото marshalvdv

Жителі громади отримують гуманітарну допомогу від різних українських та міжнародних благодійних фондів, громадських організацій. Розв'язати проблему з відсутністю водопостачання допомогли Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді» (People in Need) та громадська організація «Спільна справа для людей».

Додатково, ГО “Спільна справа для людей” днями буде завозити для жителів буржуйки у кількості 200 одиниць. Буржуйки жителі отримують й від Товариства Червоного Хреста України. Перша партія була відвантажена у кількості 1184 буржуйки. Днями зайшла друга партія буржуйок – 584 одиниці. Всього подано заявку на три тисячі одиниць.

«Також за кошти міського бюджету закуплено та завезено 1000 буржуйок. Всього планується придбати та завести за кошти міського бюджету 1780 буржуйок», – говорить Наталя Кисиличина.

Продовжується завезення хліба. Три рази на тиждень завозиться 7 тисяч буханців. Закупівля хліба відбувається коштом місцевого бюджету.

“На сьогодні у Бахмут завезено вже 5 тисяч тонн вугілля. Це той об’єм, який ми планували закупити на цей опалювальний сезон. Що стосується дров, то 350 кубів деревини вже завезено. Всього планується завезти та роздати 500 кубів. Передбачити на сьогодні скільки потрібно буде дров та вугілля жителям, які залишаються у місті, практично неможливо. Тому додатково планується завести паливні брикети у кількості 1,5 тисячі тонн”, – розповідає Наталя Кисиличина.

Евакуація під обстрілами та кулями

Попри складну безпекову ситуацію евакуація триває. Для того аби залишити заявку на евакуацію, жителям потрібно зателефонувати на гарячу лінію: 095 498 76 15 та 098 890 33 18. Якщо людина залишає заявку на евакуацію сьогодні, то виїхати вона зможе лише наступного дня безплатним автобусом до евакуаційного потягу. Наразі тимчасовий прихисток бахмутяни можуть отримати у територіальних громадах Тернопільської області.

Також у місті працюють евакуаційні групи поліції «Білий Янгол». Гаряча лінія евакуаційної групи "Білий Янгол" на Бахмутському напрямку – 066-56-15-102.

Вгору