Отримати у своє користування цілий острів – із білосніжними пляжами та ідеально чистою водою! І жодних тобі відпочивальників чи продавців креветок. Таке можливо не на Мальдівах за мільйони доларів, а в Україні і безкоштовно.
Якщо ви втомились не тільки від роботи, але і від людей – вам точно сюди.
На цих островах вас дійсно ніхто не потурбує. Крім дельфінів, сайгаків, муфлонів та, можливо… президента.
Острови, де не побачите нікого, крім…
Крім диких свиней і муфлонів (острів Джарилгач)
Джарилгач вважається найбільшим островом в Центральній Європі. Його площа – 62 квадратних кілометрів
Останнім часом Джарилгач часто включають у різноманітні підбірки для мандрівників, присвячені дикому відпочинку. Що казати, ми також грішили цим у матеріалі про дев’ять місць для відпочинку, що можуть замінити вам Мальдіви і Швейцарію.
Але це все тому, що навіть не всі херсонці знають, що мають змогу за кілька годин дістатись до, без перебільшення, справжніх українських Мальдівів!
Це не просто острів з чистими пляжами, неймовірно зоряним небом і легеньким нальотом цивілізації – це ще і заповідник міжнародного значення. Хоч раз за подорож – але ви зустрінете тут когось із оленів, муфлонів чи диких коней.
А якщо не подбаєте про те, щоб заховати як слід запаси їжі – її зжеруть нахабні острівні свині, поки ви дріматимете в палатці.
Тут можна замовити екологічне сафарі і подивитись на старий маяк, зведений за проектом учня самого Ейфеля.
Крім рапанів та диких коней (Острів Тендра)
Кажуть, тут можна побачити найзоряніше небо в Україні
Ну, майже безлюдний. Знаходиться цей острів-коса біля берегів Херсонсонщини. Десь на західній частині острова є три населених пункти – Лабаз, Військова частина та Маячне селище, де живе із двадцять людей.
Через те, що до материкової України від острова кілька метрів моря, Тендру часто називають косою. Раніше острів вважався місцем тренувань героя троянської війни – невразливого Ахілла, колись на його честь на острові влаштовували мініверсію Олімпійських ігор – так звані Ахіллеї.
Сьогодні велика частина Тендри входить до складу Чорноморського Біосферного Заповідника, тому всюди тут відпочивати не можна. Безперешкодно можна потрапити тільки у західну частину коси – і це лиш пара кілометрів навколо маяка
Бувалі мандрівники кажуть, що варіантів для прогулянки по Тендрі є цілих три: вліво підете, на закриту територію потрапите, вправо підете – через 70 кілометрів до Залізного Порту дійдете. Або можна пройти острів поперек і потрапити на протилежну – і більш похмуру – сторону острова.
Тут гніздяться найрідкісніші види птахів і спокійно походжають тварини, занесені до Червоної книги. Любителі риболовлі ж можуть натрапити тут на білугу, севрюгу чи руського осетра – у такому разі руки геть, бо усі ці види риб занесені до Червоної книги.
Кажуть, тут найкраще в Україні вночі видно зіркове небо.
Крім президентів та оленів (Острів Бірючий)
На острові є справжнісінька президентська дача, побудована ще за часів Хрущова. Всі українські президенти любили тут відпочивати
Острів Бірючий є частиною Азово-Сиваського національного природного парку, тому тут спокійно собі живуть рідкісні види птахів і тварин.
Назва острова походить від слова “бірюк”, що означає “вовк-одинак”. Щоправда, навряд чи на стежках острова ви зустрінете саме вовка, але от на оленів під час прогулянки чи на єнотовидного собаку натрапити можете. Але обережніше з ними: як-то кажуть, якщо довго вдивлятись в оленів, вони починають вдивлятись у вас.
Відсутність людей, буквально бірюзова вода, чисті пляжі. А де прекрасна місцина, там і… дача для президента напоготові.
Сьогодні вглиб острова можна пробратись тільки з екскурсією
Так, на острові є справжнісінька президентська дача, побудована ще за часів Хрущова. Подейкують, що тут відпочивали всі українські президенти незалежної України, а Леонід Кучма та невдалий диктатор Янукович навіть полюбляли влаштовувати тут полювання (а от чи законне, це вже інше питання).
Ще на острові є древні скіфські кургани і кам’яні баби – вчені вважають, що неподалік колись жили царські скіфи.
Сьогодні потрапити на острів можна тільки з екскурсією. Звісно, можна відправитися і самостійно. Але тоді доведеться якось домовлятися з охороною. Офіційно ж територія парку є режимним об’єктом і доступ сюди заборонений.
Крім археологів (острів Березань)
В античні часи острів був втричі довше і всемеро ширше
Березань — це безлюдний острів Чорного моря, у двох кілометрах від Очакова Миколаївської області. Завширшки він 1,5 кілометра, завдовжки – 850 метрів. Від нього до материкової України – села Рибаківка – 4 кілометри по воді.
Острів входить до складу Національного історико-археологічного заповідника України «Ольвія».
В античні часи Березань був півостровом, і саме тут розташовувалось знамените давньогрецьке місто Борисфен.
Щороку море «з’їдає» до 50 сантиметрів березанського берега. По розташуванню кам’яних рифів, які є силуетом колишньої частини острова, видно, що колись острів був рази втричі довше і всемеро разів ширше.
На сьогодні на острові є працюючий Березанський маяк, а ще дикий пляж, де можна відпочити та порибалити, а також заночувати з наметом. А біля скелястих берегів Березані любителі активного відпочинку займаються дайвінгом.
Крім фламінго (острів Чурюк)
Спочатку орнітологи вважали фламінго залітними. Але вже кілька років вони повертаються на острів
Назва острова Чурюк у перекладі з тюркської – “гнилий”. Від берегів Новотроїцького району Херсонської області до острова – 1,2 кілометри. Саме сюди ось уже кілька років прилітають гніздитися фламінго!
Ці прекрасні біло-рожеві птахи аж ніяк не характерні для українських широт, і, як правило, були залітними. Але у 2017 році орнітологи помітили на Чурюку гніздів’я трьох пар фламінго.
“На острові Чурюк і в його околицях їжі для цього виду пернатих в достатку. Питання тільки в тому, щоб браконьєри їх не турбували “, – говорять в Азово-Чорноморської орнітологічної станції.