Стартує пілотний проєкт з фармацевтичного страхування – як він працюватиме?

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  09:38, 8 Декабря 2021

У Києві, Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі та Харкові стартує пілотний проєкт фармакологічного медичного страхування

Як розповів у своєму Телеграм-каналі голова комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький, відповідний меморандум для впровадження пілоту підписали сьогодні у МОЗ.

За його словами, фармакологічне страхування дозволить отримувати повноцінне лікування у разі необхідності та не економити на ліках, а також не витрачати гроші на “фуфломіцини” – препарати з недоведеною ефективністю.

Так, за оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.

Крім того, каже Радуцький, застраховані особи не будуть переплачувати за ліки – страховики, як правило, контролюють торгову надбавку.

Як це працюватиме

  • Через додаток “Приват 24” українці зможуть обрати страхову компанію та в онлайн-форматі оформити поліс фармацевтичного страхування. Якщо не користуєтесь додатком – можна просто звернутися до однієї з страхових компаній, яка бере участь у пілотному проєкті. В межах “пілоту” страховий поліс із покриттям 20 тис грн коштуватиме 120 грн на місяць.
  • Ви захворіли, звернулись до сімейного лікаря. Через систему Е-рецепт вам призначають певні препарати. Страхова компанія в онлайн-режимі перевіряє, чи відповідає призначення протоколу лікування. Після перевірки ви, користуючись Е-рецептом, отримуєте в аптеці препарати.
Наверх