Степове кримське село у надзвичайному стані – фото

Источник:  www.radiosvoboda.org  /  14:20, 13 Июня 2018

«Засушлива» Правда: але тоді виручала дніпровська вода

Село Правда – типова кримська глибинка. До Сімферополя звідси близько 110 кілометрів, до райцентру Первомайське напряму не більше п'яти. З 4 червня Правда, як і весь район, офіційно живе в режимі надзвичайної ситуації природного характеру. Його в зв'язку з безперервною посухою для чотирьох степових районів півострова своїм розпорядженням запровадив підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов (Аксьонов). Режим НС дозволить, перш за все, місцевим сільськогосподарському виробничому кооперативу (СПК) «Правда» розраховувати на урядові компенсації. 
Через посушливу погоду господарство повністю втратило 75% врожаю пшениці, збиток склав близько 10 млн рублів (понад 4 млн. гривень). Значні втрати «Правда» понесе і в озимому ячмені, збір якого почався 5 червня. «Ситуація катастрофічна. Схожа посуха у нас була і в 2008, і в 2012 роках. Але тоді виручала дніпровська вода», – сказав кореспонденту Крим.Реалії головний агроном господарства Павло Талалов.

Зупинка «Правда».  Відразу за нею на кілометри тягнеться бетонний жолоб, по якому раніше на поля подавалася вода з Північно-Кримського каналу 1Зупинка «Правда».  Відразу за нею на кілометри тягнеться бетонний жолоб, по якому раніше на поля подавалася вода з Північно-Кримського каналу Тепер жолоби пересохли 2Тепер жолоби пересохли Тепер же по підземних трубах воду качають виключно з артезіанських свердловин 3Тепер же по підземних трубах воду качають виключно з артезіанських свердловин А далі подається в поле на дощувальну установку «Бауер».  Але через такий полив, визнають фахівці «Правди», врожайність овочевих культур за останні роки впала в 2-3 рази.  Ґрунт потребує обов'язкового гіпсування 4А далі подається в поле на дощувальну установку «Бауер».  Але через такий полив, визнають фахівці «Правди», врожайність овочевих культур за останні роки впала в 2-3 рази.  Ґрунт потребує обов'язкового гіпсування Одне з постраждалих від посухи пшеничних полів «Правди».  Вціліло 240 гектарів, повністю загинуло – 760 5Одне з постраждалих від посухи пшеничних полів «Правди».  Вціліло 240 гектарів, повністю загинуло – 760 Колосся озимого ячменю так і не набрало потрібної кондиції. Його збирання в «Правді» вже почалося 6Колосся озимого ячменю так і не набрало потрібної кондиції. Його збирання в «Правді» вже почалося Земля на кукурудзяному полі потріскалася від спеки. За всю весну дощ у Правді падав тричі 7Земля на кукурудзяному полі потріскалася від спеки. За всю весну дощ у Правді падав тричі Кукурудзу намагаються врятувати поливом зі свердловин.  Після висихання на поверхні ґрунту залишається сіруватий сольовий наліт 8Кукурудзу намагаються врятувати поливом зі свердловин.  Після висихання на поверхні ґрунту залишається сіруватий сольовий наліт Встиг набратися сили у кооперативі лише рапс 9Встиг набратися сили у кооперативі лише рапс Потріскана земля просить вологи 10Потріскана земля просить вологи
Наверх