Тарутинські хом’ячки адаптувались до нової домівки (фото)

Джерело:  usionline.com  /  09:16, 4 Листопада 2023

Про це повідомляє організація Rewilding Ukraine

Нещодавно громадська організація, що працює над відновленням природних ландшафтів, поверненням диких тварин Rewilding Ukraine випустила в природу 15 пар врятованих хом'ячків. На днях фахівці перевірили, як вони себе зараз почувають.

Про це повідомляє організація Rewilding Ukraine.

За допомогою спеціальних пасток, які не шкодять тваринам, декількох хом’яків відловили, щоб оцінити їх стан здоров’я та розселення окремих особин по норах та сховищах в межах вольєру.

Після огляду стало зрозуміло, що тварини добре адаптувались до нової домівки. Фахівці зазначають, що попереду хом’ячків чекає період зимування, і вже опісля їх можна буде випустити на волю з вольєру, який зараз захищає від хижаків та надає їм можливість звикнути до нових умов.

У порівнянні з домашніми улюбленцями багатьох українців, дикі хом’яки є досить великими: вони можуть досягати 30 см в довжину і важити більше 500 г. Переважну більшість часу вони проводять під землею в норах, виходячи звідти лише на світанку та ввечері, щоб поїсти, харчуються вони переважно рослинами. У Тарутинському степу хом’яки допоможуть розсіювати насіння, а їхні нори створюватимуть середовище існування для багатьох інших видів диких тварин і підвищуватимуть родючість ґрунту. Самі тварини є важливою здобиччю для ряду птахів і ссавців. Вони також допоможуть залучити туристів і сприятимуть розвитку економіки на основі природи в цьому регіоні.

Вгору