Те, що російська влада обіцяла зробити ще у 2014 році, досі «висить» у повітрі

Джерело:  vchasnoua.com  /  09:22, 8 Червня 2023

Донецьк смердить і зневоднений, але підвали затоплені: як місто в окупації «кошмарить» каналізація та засушені труби

У Донецьку, який росіяни «звільнили» від усіх благ цивілізації, вже почався період зневоднення. Окупанти обіцяли ліквідувати цей період уже кілька років поспіль.

Фото з відкритих джерел

Окупований «днр» знову почали кошмарити комунальні послуги. Те, що російська влада обіцяла зробити ще у 2014 році, досі «висить» у повітрі.

Зокрема, водопостачання щороку гіршає - якщо позаминулого року можна було гарантовано кілька разів на тиждень мати воду в домашньому крані, то тепер багатоповерхівки «відрізані» від водопостачання фактично увесь тиждень. Капає вода з крана лише уночі, коли тиск мінімальний і ніхто нею не користується, однак і ця мить щастя — недовговічна.

«Була інформація, що з квітня якось почне налагоджуватись ситуація з водою у містах днр. А в результаті що? Майже рік вода взагалі не доходила до нас на поверх. Потім близько місяця нас „балували“: годину-1,5 на дві доби вода була ввечері. Зараз вода йде цівкою з 21:45 до 22:00 раз на дві доби. І це ще не найгірший варіант, у когось вона взагалі не йде ніколи. Виглядає все так, начебто для нас це вже нормально зробили й така ситуація у днр назавжди. Надії вже немає на хоч якогось покращення якості життя», — обурюються донеччани у місцевих телеграм-каналах.

Журналістам «Вчасно» Олексій, донеччанин, зізнається: великих очікувань на централізоване водопостачання не мав, однак найбільш незручно — те, що доводиться ходити по воду в сусідні двори. Але нерідко навіть у свердловині часто не буває води.

«Мікрорайон „Мирний“. Ми вже надсилали в адміністрацію листи, ходили туди (нас не пустили всередину), але заочно обіцяли, що в нас буде вода — бо навесні її не було взагалі, лише кілька тижнів усього за весь рік текла вода з крана. Ми повірили, чекали вдома, як і сказали — 1 червня, тоді повинна бути вода. Але її немає. Вже тиждень у кранах сухо. Кілька місяців тому вода була на тижні хоч раз, вночі кілька разів могла текти. Зараз взагалі сухо», — розповідає Олексій.

Фото з відкритих джерел

Засушений Донецьк: без води, зате з коричневою «жижею» із труб

В результаті туалет доводиться змивати тією водою, за якою місцеві спускаються з верхніх поверхів багатоповерхівок і йдуть по неї в інші двори. Однак навіть за умови, якщо у трубах з’явиться вода, потреба ходити за водою кілька кілометрів не зникне.

«Ця вода для пиття не годиться, нею й худобу не будеш поїть, бо вона тече то сіра, то коричнева, з якимось мулом… Це вода тільки для того, щоб її змить. Навіть миться під нею погидуєш у деякі дні», — пояснює донеччанин Олексій.

У місцевих чатах люди доповнюють: така біда — не лише в «перехідний» період, коли

«Запустили водовід із Дону, закінчився опалювальний сезон, а води як не було, так і немає. Нічого не змінилося, як і до того — води взагалі немає. Калинівка, 40 років України, п’ятиповерхівка. Вмикають насоси ледве-ледве, раз на два-три тижні, у свята, на пів години щось біжить цівкою (розміром з сірник). Це знущання», — зауважують донеччани.

Місцеві бідкаються: та сама проблема фактично по всьому місту. Більше щастить лише тим, хто живе в центрі Донецька — а це завше чиновники, їхні «доторканні» та так звана «еліта». Натомість у всіх інших з води — лише її відсутність.

«На сьогоднішні знову відсутня вода за графіком у мікрорайонах „Мирний“, „Сонячний“, „Блакитні-1“, „Глибокі -2“, „Зоряний“. Адміністрація Кіровського району не робить нічого, підвезення води немає, у котельні роздачі води немає, набрати воду мешканцям мікрорайону просто ніде! Ситуація із запасами води критична, вони майже вичерпалися», — обурюються мешканці Донецька у місцевих чатах.

Запаси в Донецьку. Лише так можна отримати вдома кілька літрів води

«У підвалі смердить, бігають щури та миші»

Щобільше — навіть та вода, яка мала б постачатися у багатоповерхівки, яка дивом доходить по трубах — «губиться» у підвалах в дірявих комунікаціях.

«У підвалі нашого будинку тече труба з водою. Чесно кажучи, не тече, а ллється! ЖЕК повідомили, а нам сказали, що у них немає матеріалу, і якщо ми самі все купимо, то вони все зроблять. У під'їзді більшість мешканців — це бабусі 80+ років, а скидатися потрібно по 1500 рублів, можливості у них немає», — обурюються місцеві.

Донеччани визнають, що навіть із проведеним водопроводом, який всіляко «рекламувала» окупантська влада, нічого не змінилося — ні за останній рік «покращень», ні за всі дев’ять років окупації.

«Взимку вода в колодязі й трубопроводах неодноразово перемерзала, відігрівали її всім під'їздом і всіма засобами, своїм коштом замінили шматок труби. А тепер у нас знову якась поломка, і нам знову кажуть, що нічого не ремонтуватимуть, бо немає матеріалів, знову нам усім треба все робити за свої ж гроші! У нас взагалі є влада, чи тільки назва?» — додають донеччани.

«Трубопровід із Ростовської області провели. Подачу води на дві години збільшили. Люди сподівалися, вірили. А води як не було, так і нема. Селище Об'єднане, Квартал 49 — немає води з минулого року. Воду носять із бочок, що стоять на вулиці. Дякую, хоч у бочках вода є. Ну на 4 поверх дуже багато не наносити. На першому ще абияк капає. Можна ж натиск збільшити, щоб людям на 2, 3, 4 поверх вода доходила, хоч раз на три дні? Чи це вже все покращення, на яке спроможна ця влада?» — скаржиться місцевий, В’ячеслав.

Водночас нагадаємо, що денис пушилін, ватажок бойовиків так званої днр, ще взимку звітував та обіцяв, що більше місцевим буде невідома проблема відсутності води — нібито через запуск водогону «Дон — Донецьк».

Ремонт Трубопроводу на вулиці Алтайській окупанти ігнорують понад місяць, хоча і дорога розрита, і вулиця недоступна для проїзду

Вгору