Течії розносять цю гидоту по всьому північно-західному району Чорного моря. Фото/Відео (доповнено)

Джерело:  dumskaya.net  /  17:26, 9 Червня 2023

До одеського узбережжя дісталося сміття з затопленої Херсонщини: серед нього — найрізноманітніші міни, включно з протипіхотними

Підрив дамби Каховської ГЕС російськими окупантами, крім затоплення величезної території по обидва боки Дніпра й забруднення головної річки України та частини Чорного моря, несе й іншу, смертельну загрозу — мінну.

Мільйони тонн води Каховського водосховища змили з поверхні землі (в основному у південному Лівобережжі, зайнятому росіянами) великі мінні поля, за допомогою яких загарбники планували зупинити контрнаступ Сил оборони. Йдеться про тисячі протипіхотних і протидесантних мін, які були встановлені по берегах річки й на островах її дельти.

Сміття з Херсонщини в Одеській затоці
Сміття з Херсонщини в Одеській затоці

Течії розносять цю гидоту по всьому північно-західному району Чорного моря. Сьогодні перші смертоносні «подарунки» дісталися разом із різним сміттям, серед якого помічені навіть частини житлових будинків, до одеського узбережжя. Зокрема, море викинуло на пляж якірну річкову міну ЯРМ, призначену для ураження десантних плавзасобів. Судячи з фотографій, вона була у зведеному стані й могла вибухнути будь-якої миті. На щастя, боєприпас вчасно помітили й сповістили військових, які його знищили.

Фронтовий кореспондент «Думської» Георгій Ак-Мурза розповідає про те, які ще сюрпризи може піднести одеситам і жителям області забруднене ворогом море.

За його словами, більша частина мін, змитих водою, це різні протипіхотні боєприпаси, здебільшого типу ПМН («протипіхотна міна натискна»), ПМН-2, ПМН-3 і ПМН-4. У всіх них герметичний пластиковий корпус і значна плавучість, через яку такі предмети не рекомендують встановлювати на дні водоймищ — їх слід тільки заривати в землю.

Крім того, свої мінні поля росіяни удосталь усіяли невеликими, теж пластиковими мінами ПФМ-1 і ПФМ-1с, прозваними за характерну форму «пелюстками». На відміну від ПМН, які заривають у ґрунт, пелюстки просто розкидають по поверхні — якщо людина наступить на такий предмет, вибухом відриває стопу або всю ногу. За бойовими стандартами, на одному квадратному кілометрі може бути встановлено від 30 до 50 мін типу ПМН і до 50 ПФМ.

Якщо врахувати, що всі міни ПМН заглиблюють у ґрунт лише на кілька сантиметрів, то навіть невелике підтоплення території вимиває їх, після чого вони пливуть разом із потоком. Чим це загрожує, пояснювати, думаю, не треба.

Окремо слід згадати протидесантні міни на кшталт тієї, що сьогодні прибило до берега у нас. Окупанти встановили значну кількість таких штуковин уздовж лівого берега Дніпра і Каховського моря. Це міни типу ПДМ («протидесантна міна») і МНП («міна нульової плавучості» — використовують диверсійні групи), а також ЯРМ. Зазвичай їх розміщують на невеликій глибині, прикріплюючи мінрепами до якоря. У разі обриву мінрепа (тобто троса), що трапляється досить часто і з куди більш масивними морськими мінами, вони стають плавучими, створюючи небезпеку для всіх, хто може контактувати з ними.

Діаметр протипіхотної ПМН - лише 11 см, вага 550 грамів. Протидесантні більші та важчі (ЯРМ, наприклад, важить 13 кг), але й вони цілком можуть подолати хвилерізи. Не виключено, що якась кількість «гостинців» уже потрапила в зони для купання одеських пляжів, заплутавшись у водоростях або загрузнувши в піску.

І якщо раніше одеським любителям водних процедур загрожували тільки морські міни, то зараз ситуація набагато гірша, що підтверджує і військова влада, яка оголосила підвищений рівень мінної небезпеки на берегах Дніпра, Дніпро-Бузького лиману і всього чорноморського узбережжя Одеської та Миколаївської областей.

Крім того, як і великі морські міни, протидесантні під час детонації породжують досить потужний гідроудар — на кшталт того, який використовують браконьєри для глушіння риби. Інакше кажучи, їхній підрив небезпечний і для людини, яка перебуває на відстані, причому радіус ураження передбачити складно, він залежить від багатьох чинників.

Висновок: про купання та й узагалі про відвідування пляжів найближчим часом варто забути. Не наражайте себе на небезпеку!

Автор — Георгій Ак-Мурза

P.S. VII Гаазька конвенція 1907 року про встановлення підводних мін, що автоматично вибухають від дотику, прямо забороняє «ставити закріплені на якорях міни, що автоматично вибухають від дотику, і не робляться безпечними, щойно вони зірвуться зі своїх мінрепів».


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Міна ЯРМ, яку викинуло на одеський берег
Міна ЯРМ, яку викинуло на одеський берег

Така ж міна, знайдена десь у Миколаївській області
Така ж міна, знайдена десь у Миколаївській області

Одеський пляж сьогодні. Фото надіслано читачем
Одеський пляж. Фото надіслано читачем

До слова, до узбережжя на Одещині прибило катер окупантів. Про це повідомив Сергій Братчук.

https://t.me/Bratchuk_Sergey/42079

Вгору