ТОП-10 позитивних новин тижня

Джерело:  shotam.info  /  11:18, 22 Липня 2019

Сподіваємося, далі буде ще краще!

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 15-21 липня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від української пташки, яка стала зіркою, новітніх БТР, бізнесу на поліні, до вступної кампанії та унікального водоспортивного комплексу. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Фото київської пташки потрапило до National Geographic

Київська синиця потрапила у National Geographic: світлину українського фотографа Ігоря Червоненка видання опублікувало серед 12 найкращих фото минулого тижня.

“Вусата синиця шпигує за фотографом. Сфотографовано на озері Вирлиця, Київ, Україна”, – написали під знімком.

2. Українські десантники отримали новітні БТР

95-а окрема десантно-штурмова бригада Збройних Сил України обкатала новітні бойові машини. БТР-3ДА – серійно виробляється на “Київському бронетанковому заводі” та на постійній основі постачається до українського війська. До Збройних Сил України, Національної гвардії та інших силових структур України поставлено декілька сотень БТР-3, які отримали численні схвальні відгуки від бійців на передовій.

Десантники відзначили хороші німецькі двигуни, автоматичну коробку передач та покращену ходову частину. Крім цього, бійці бригади схвально відгукуються про посилений броньовий захист бойової машини. Окремої уваги заслуговує електронне начиння бронетранспортера та його вогнева міць.

3. Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність

Вогнер – охайна дерев’яна свіча, що запалюється одним сірником. Коштує така колода від 200 до 250 гривень і горить до 3,5 годин.  Його автор Микола Паламарчук розповів, що на вогнері готується все, що тільки можна приготувати на вогні – спокійно можете смажити від яєчні до м’яса.

Спеціально для нього зробили металеву фірмову підставку, яка розміщується на дерев’яній свічці, а на неї вже ставиться пательня, казан чи інший посуд. Трохи пізніше почали виготовляти пательні з диска борони, які найкраще підходять для приготування їжі на відкритому вогні. На такій пательні дуже зручно картоплю посмажити чи м’ясо. Пізніше зробили ще й чашу для вогню, в якій можна розпалити вогнер або звичайне багаття, не боячись зіпсувати поверхню вашої тераси або галявини.

4. “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

Посуд української дизайн-студії “Fomichev brothers” полюбляють усі: від простих робітників Харкова до султанів з Оману. А кілька років тому бренд “Drunk Glases” викликав фурор своїми виробами на виставці у Катарі, хоча там з 2013 року працює новаторська  IKEA.

Чим вражають українські дизайнери: чарки для текіли, стакани для віскі, гнуті фужери. Протягом 2018 року було продано понад 18 тисяч таких наборів по всьому світі. 

У 2015 році бренд заснували брати Сергій та Ігор Фомічови.

5. Навколо світу за 280 днів: українець вперше здійснив навколосвітню подорож без авіаперельотів

Українець Артемій Сурін уперше в історії країни здійснив навколосвітню подорож за канонами Лондонського королівського географічного товариства: він побував на всіх континентах, жодного разу не вдавшись до авіаперельоту.

Глобальна подорож під назвою Big Circle тривала 280 днів, та підійшла до свого фінішу в Україні. Сурін відправився з Києва в навколосвітню подорож 14 жовтня минулого року. Під час подорожі українець:

  • побував на всіх шістьох континентах, включно з Антарктикою;
  • перетнув три океани, всі меридіани, та всі часові пояси;
  • досяг найвіддаленішого острова від будь-якого континенту чи країни – острова Піткерн у Тихому океані;
  • двічі перетнув екватор в обох напрямках – північ-південь і південь-північ;
  • відвідав 40 країн, витративши на це 280 днів.

6. Синдром бідності: що це таке та як розпізнати

Не жили заможно, нічого і починати. Часто чули цю фразу? А може й самі, листаючи стрічку в соцмережах, де ваші знайомі відпочивають чи скуповуються в дорогих бутиках, думаєте звідки у них стільки грошей? Чому я тяжко працюю, але дозволити собі купити цю банку ікри не можу? 

Психологи називають це синдромом бідності, коли людина програмує себе на добровільні злидні. Більше того, для таких людей гроші – це щось страшне і недосяжне, а ті, хто живе у достатку – крадії та шахраї. 

Ми поспілкувались з двома психологами та розпитали, як проявляється такий синдом та як його позбутись. 

6. Головну вулицю України внесуть до списків спадщини ЮНЕСКО

Київська влада готує документи для внесення вулиці Хрещатик до списків спадщини ЮНЕСКО.

Світова спадщина ЮНЕСКО – видатні культурні та природні цінності, що становлять надбання усього людства.

Найцінніші зразки культурної та історичної спадщини перебувають під охороною ЮНЕСКО. Список цієї організації складають понад тисячу найменувань. Це – храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. Шедеври людського генія чи природні феномени занесені до списку ЮНЕСКО, щоб вберегти їх для нащадків. Головна мета списку Світової спадщини – зробити відомими і захистити об’єкти, які є унікальними у своєму роді.

7. Для електромобілів в Україні введуть нові дорожні знаки і зелені номери

В Україні введуть спеціальні дорожні знаки для місць паркування і зарядки електромобілів, а також зобов’яжуть власників еко-транспорту поміняти номери зі звичайних білих на зелені.

Такі вимоги прописані у проєкті Закону No10405 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”, який Верховна Рада України прийняла 11 липня.

8. Назвали ТОП-5 найпопулярніших вишів серед абітурієнтів

Міністерство освіти і науки оприлюднило попередні цифри того, скільки абітурієнтів подали заяви до вищих навчальних закладів, які університети обирали найчастіше.

Зокрема, вступники подали 504 333 електронних заяви. Найчастіше вони вибирали:

  • Київський національний університет ім. Шевченка – майже 20 тис заяв;
  • Львівський національний університет ім. Франко – майже 19 тис;
  • Київський національний торговельно-економічний університет – трохи більше 17,5 тис;
  • НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського “- майже 16,5 тис;
  • НУ “Львівська політехніка” – трохи більше 15 тис.

9. На Прикарпатті будують унікальний водноспортивний комплекс

У Коломиї на Прикарпатті триває будівництво унікального водноспортивного комплексу. До кінця 2019 будуть виведені стіни та покриття будівлі нового водноспортивного комплексу “Н20”. Наразі всі фундаментні роботи виконані.

Проект “Н20” в Коломиї – унікальний для України, адже будується ціла тренувальна база для спортсменів. Тут зможуть проводити підготовку до змагань зі спортивного та синхронного плавання, водного поло та веслування на каное. Також облаштують зали для боксу, боротьби, єдиноборств, силової підготовки в тренажерному залі. Буде й можливість займатися волейболом, баскетболом, гандболом, міні-футболом та іншими видами спорту.

10. Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

Louis Bidon, Chavel, Gussi і Kinza. Такими принтами хлопці з Benya & Zubrik просто порвали всіх фанатів креативних футболок у світі.   

“Ми побачили брендоманію і те, що люди витрачають просто шалені гроші на дорогі речі. Тому вирішили поприкалуватися і показати, що одна буква може перетворити пафосну річ у смішний жарт. Так у нас з’явились принти Louis Bidon, Kinza, Gussi, Chavel, Sex & Drugs & Корвалол та інші”, – розповідають автори.

Хлопцям вдалось набрати більше 98 тисяч підписників у соціальних мережах, вийти на всі континенти, крім Антарктиди, та стати тими, кого київський ЦУМ сам запрошує продаватись у них. І все це з мінімальним першим вкладом – $200.

За цим гумористичним брендом стоять два одесити – Олексій Бенціановський та Станіслав Зубрицький. Хоча ще з дитинства вони називають себе Беня і Зубрік (такі прізвиська їм дали в одному з одеських двориків).

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Вгору