Травмовані війною і людьми чотирилапі шукають господарів: у Києві відбулися Дні адопції тварин

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:57, 7 Жовтня 2024

Цими вихідними, 5–6 жовтня, у Києві відбулися Дні адопції, організовані міською лікарнею ветмедицини спільно з відомими притулками та волонтерами: скільки тварин знайшли люблячих господарів на вихідних

Цими вихідними у Міжнародному виставковому центрі відбувся наймасштабніший захід в Україні з адопції тварин. Попри дощ і холоднечу майже 100 вухастиків знайшли свої родини.

Окрім комунального притулку тварин, участь в акції взяли найвідоміші притулки Києва та області: благодійний фонд “Хвостата банда”, громадські організації “Зоопатруль Україна”, “Бородата котомамуля”, “Притулок для тварин Сіріус”, URSA, Help Animals of Ukraine, а також волонтери.

Ще дорогою до місця проведення заходу зустрічаємо щасливу господарку маленького рудого вухастика. Закутаний у м’якеньку ковдру, він час від часу визирає, аби полащитися. Оля тішиться новому другові і радо ділиться емоціями з журналісткою «Вечірнього Києва».

«Взяли хлопчика. Назвали його Мікі. Це буде наш перший домашній улюбленець. Він ще зовсім малюк. Йому 2,5 місяців. Разом буде легше переживати війну. Гляньте, як можна не радіти поряд з ним», — посміхається Оля.

Оля з новим другом Мікі

ВИ НЕ ПРОСТО РОБИТЕ ДОБРУ СПРАВУ, А ЗМІНЮЄТЕ ЖИТТЯ: ТВАРИНИ І ВЛАСНЕ

Начальниця служби обліку, реєстрації та адопції тварин КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Наталія Олещенко розповіла, що на Дні адопції завітали близько півтисячі котиків і собачок, які шукають родини.

Це вже другий захід, який організовує і проводить наше комунальне підприємство за підтримки КМДА. На минулих Днях адопції свої родини знайшли 134 тваринки. Наразі до нових господарів поїхали майже сто чотирилапих.

Тут тваринки з нашого комунального притулку та з інших притулків міста та області. Також долучилися волонтери зі своїми підопічними, які допомагають з евакуацією тварин із зони бойових дій. Є котики і собачки з прифронтових територій, є вилучені з неблагополучних умов. У кожного — своя історія. Але ми дуже сподіваємося, що серед нас багато свідомих людей, які подарують вухастикам своє тепло і любов», — наголосила пані Наталія.

Під час заходу, який проходив 5-6 жовтня, 35 собак і 63 коти знайшли господарів. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«Дні адопції у МВЦ стали гарною традицією столиці. Щоразу цей захід не лише допомагає тваринам знайти нові домівки, але й підвищує обізнаність киян щодо відповідального ставлення до братів наших менших. Ми продовжуємо закликати: не купуй, прихисти. Беручи тварину з притулку чи вулиці, ви не просто робите добру справу, але й дійсно змінюєте життя: тварини і своє власне», — зазначив Володимир Прокопів.

ВІДРІЗАЛИ ХВОСТА, ЩОБ ВИДАТИ ЗА ПОРОДИСТОГО

Світлана Чистоєдова з Білої Церкви допомагає безпритульним собакам вже не перший рік. Журналістці «Вечірнього Києва» жінка розповіла, що притулку у їхньому місті немає, тож, коли бачить покинутого чотирилапого — забирає до себе додому і шукає йому дім.

«Підбираю, доглядаю, вакциную і шукаю їм господаря. Ось цих чорних песиків підібрала на трасі. А ось Макса вилучили у людей неблагополучних, які вживають алкоголь. У рудого красунчика породиста мама. Песик — напівпородистий і його горе-господарі відрізали йому хвоста, мабуть, хотіли продати, видаючи за породистого. Ми стерелізували маму і повернули господарям, а малого забрали силоміць. Відвезли у ветеринарну клініку, йому там зробили невелику операцію, пов’язану з травмою і тепер він шукає нову родину».

Наталія і маленький Макс, який постраждав від горе-господарів

ВСЮ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ — НА ПОКИНУТИХ КОТИКІВ І СОБАЧОК

Будинок пані Людмили з Козина (Обухівський район — ред.) — це тимчасова перетримка, але справжній дім для пухнастиків.

«У нас більше 40 котиків. І трохи менше собак. Я не можу пройти повз тваринку, яку просто викинули, бо вона раптом стала небажаною. Кошенят прямо зі смітника забирала — небажаний приплод, як кажуть. Ну хіба так можна? У мене вдома міні-притулок. Всі нагодовані і в любові. Кожному з них я шукаю родину, але це важко…».

Пані Людмила зі своїм підопічним

Жінка зізнається, що всю заробітну плату, яку отримує у міжнародній логістичній компанії витрачає на чотирилапих.

Значно легше небайдужій дівчині Катерині, яка привела на Дні адопції одного-єдиного пса. Ще й породистого. Його теж вигнали горе-господарі, а вона не змогла лишитися осторонь цієї ситуації.

«Ми знайшли його на вулиці. Ходив самотній. Нам розповіли, що він покинутий. Ми й забрали його, вилікували від алергії, обрали підходящий корм і шукаємо тепер господаря. Бо наш старий пес-буркун незадоволений таким сусідством і вимагає, щоб цю „дитину“, яка постійно хоче гратися, прилаштувати в іншу родину».

ПУХНАСТІ ВПО: ПОРАНЕНІ ВІЙНОЮ ДУШІ І ТІЛА

Представниця зоозахисної організації «УРСА», яка на сьогоднішній день захищає права тварин, а також опікується власним центром врятованих вухастиків, розповіла, що у них зараз чимало песиків, яких привезли з міст, де йдуть бойові дії.

Представниця зоозахисної організації «УРСА» з Білочкою

«У нашому притулку нині проживає 30 песиків — всі вони врятовані від війни або жорстокого поводження. Наприклад, Роксік — з Вовчанська, Білочка — з Мирнограду, а цуценята — з Курахового. Ми постійно беремо участь у подібних заходах, аби прилаштувати наших хвостиків. Привозимо сюди тільки тих песиків, які пройшли реабілітацію і звикли до такого шуму та до інших собак. Бувають такі, що бояться тварин, людей, гучних звуків, бо вони поранені війною. Психологічно, а часто і фізично. Ми їх лікуємо, оперуємо, потім вони проходять у нас реабілітацію. Сьогодні, до речі, у нас забрали нашого Віпа. Ми дуже щасливі, що у нього тепер буде справжня родина».

Особливо полонила своєю ніжністю і добротою руденька Джинні. Вона приїхала із Василькова. Волонтерка з притулку для котів і собак Олена розповіла, що наразі у них 18 підопічних.

«Сьогодні ми привели чотирьох. Хлопчика вже вдалося прилаштувати. Дівчинка шукає родину. А це наша розумничка Джинні. Її разом з поліцією вилучили з родини, яка з нею недобросовісно поводилася. Забрали в притулок на перетримку. Це дуже лагідна, добра і ніжна собачка».

ЗНАЙДИ СВОГО ДРУГА ВЖЕ СЬОГОДНІ

Директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний повідомив, що Дні адопції в такому форматі повернуться вже наступного року.

«Подібні масштабні події вимагають багато часу на підготовку, тому наступні Дні адопції у МВЦ відбудуться вже у 2025 році. Однак не варто чекати так довго, якщо ви хочете прихистити тварину. Звертайтеся до найближчого притулку і знайдіть свого нового друга вже сьогодні. Допомагаючи тваринам, ми робимо світ кращим, і для цього не треба чекати на особливий день», — сказав Олександр Возний.

Дні адопції у Києві: скільки тварин знайшли люблячих господарів на вихідних

особливий день”, – сказав Олександр Возний.

За словами директора комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Сергія Сабурова, учасники, які прихистили тварин у межах Днів адопції у МВЦ, отримали подарунки від партнерів. Також, як і було анонсовано, під час заходу проводили безкоштовні стерилізації та вакцинації для тварин внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та їхніх сімей, осіб з інвалідністю та пенсіонерів.

Окрім комунального притулку тварин, участь в акції взяли найвідоміші притулки Києва та області: благодійний фонд «Хвостата банда», громадські організації «Зоопатруль Україна», «Бородата котомамуля», «Притулок для тварин Сіріус», URSA, Help Animals of Ukraine, а також волонтери.

У КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» нагадали, що це вже другий подібний захід із прилаштування тварин, який проходить у Міжнародному виставковому центрі. Усього від початку року завдяки Дням адопції у МВЦ вдалося прилаштувати понад 230 тварин.

Вгору