Уряд України підтримав текст Угоди про Зону вільної торгівлі України з Туреччиною. Очікується, що дві країни підпишуть документ уже 3 лютого. Президент Володимир Зеленський анонсував таке підписання під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом у Києві.
Про це повідомляє перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
За її словами, відсутність ЗВТ не дозволяла Україні повністю відійти від радянської структури зовнішньої економіки, логістичних та виробничих ланцюжків. Підписання Угоди з Туреччиною розкриє нові економічні та геополітичні перспективи, а також зміцнить позиції України, що надважливо в умовах активізації російської агресії.
“Угода про ЗВТ стане імпульсом до нарощування виробничої кооперації, взаємних інвестицій і товарообігу. Для цього Туреччина обнулює мита на 10 337 товарних позицій (95% від загальної кількості товарів, які експортує Україна). Ще на 1348 видів продукції будуть діяти тарифні квоти або зменшення мит”, - зазначила Свириденко.
Підписання Угоди також створює нові робочі місця в галузях, орієнтованих на експорт. За оцінками Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, розширення економічних відносин з Туреччиною дасть +2,2% до ВВП і +2,6% до доходів домогосподарств. Загалом товарообіг може зрости на 38%.
“Українські виробники задовольнять попит на турецьку сировину. Вироблений з неї товар буде вважатися українським і зможе безмитно потрапити на ринки усіх європейських країн відповідно до сертифікату EUR1”, - розповідає Свириденко.
Для м’якшої та поступової переорієнтації низки галузей Міністерство економіки розробило відповідний пакет рішень.
“Зараз завдяки Угоді всі дружні країни Чорноморського басейну – Грузія, Молдова, Болгарія, Румунія, Туреччина та Україна – будуть поєднані угодами про вільну торгівлю зі спільними правилами. Саме тому документ має величезне значення для всього регіону”, - додала міністерка
Нагадаємо, раніше Юлія Свириденко повідомила, що Україна та Канада готуються до розширення Угоди про вільну торгівлю (CUFTA).