Туристів прийматимуть весною: на Луганщині облаштовують пасіку на грантові гроші

Джерело:  bizshid.com  /  13:02, 18 Січня 2021

На Луганщині родина бджолярів отримала грант на облаштування пасіки

Понад 90 тисяч гривень від ПРООН отримала родина Васильєвих на облаштування пасіки у селі Зміївка, що на Луганщині. Розпочнуть приймати у себе туристів весною. Також проводитимуть майстер-класи, розповідає Суспільне Донбас.

Співвласниця родинного бізнесу Оксана Литвинова, прикрашає сувенірну свічку. Каже — роблять її із натурального бджолиного воску.

«Перетоплюється на такі листи вощини. Ми беремо та обрізаємо трошки її й скручуємо таку от свічку. Робимо також підставку і потім її декоруємо. Або новорічним якимсь декором, або, наприклад, пасхальним», — каже Оксана.

Сировину для продукції постачає власна пасіка, де Васильєви тримають понад 300 вуликів. З весни, розповідає Ірина Васильєва, прийматимуть відвідувачів, групами по 15 осіб. Їх розмістять у наметах, проведуть екскурсію та запропонують відпочинок в апібудиночках, під якими знаходяться вулики. Також покажуть фільм про бджіл, та як працює пасіка.

«Так от для того, щоб дивитися цей фільм ми придбаємо штатив, екран, проєктор. Придбали такі зараз дуже популярні у молоді мішки, крісло-мішок», — розповідає пасічниця.

Три роки тому Ірина покинула роботу на державній службі та почала розвивати родинний бізнес.

«Думала залишу державну службу, буде дуже багато часу на те, щоб займатися творчістю і так далі, але, виявляється, що пасіка – не тільки – сезон той, який робочий – з квітня по вересень у нас тепла пора року. Але і сезон пасічника взимку», — каже Ірина.

Саме в цей період пасічники Васильєви чистять та готують на новий сезон півтори тисячі рамок для вуликів.

«Її треба почистить. Бджоли ж або самі будуть витрачати час — обчищати рамочку. А якщо вони витрачають час, то вони не йдуть в роботу. Тобто ми їм маємо допомагати», — пояснює пасічниця.

Долучається до родинної справи й найменший із родини пасічників – дворічний Ілля. Розмальовує шишку для сувеніра.

«Найкращий помічник і він, до речі, не боїться бджоли. Він вже декілька разів був на пасіці, підходив до самого вулика. Йому там дуже цікаво, що там дім, зю-зю там живе у цій хатці й бере ручками цю бджолу. Ми так завжди переживаємо: "Іллюша, та вкусить бджола, напухне, а він не боїться", — додала Ірина.

Вгору