У бригадах “швидкої” працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки

Джерело:  shotam.info  /  15:25, 22 Серпня 2019

“Бригади парамедиків”: що це означає?

У бригадах “швидкої” тепер працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Так, упродовж перехідного періоду – до 2025 року – впровадяться нові стандарти в роботу екстреної медичної роботи. Передусім йдеться про базовий склад бригади екстреної медичної допомоги (ЕМД), до якої входитимуть парамедик та екстрений медичний технік.

“Бригади парамедиків”: що це означає?

Зазначається, що ухвалена постанова змінює склад бригад екстреної медичної допомоги та вводить поняття “бригади парамедиків”.

“Такі бригади працюватимуть паралельно з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги. Ці три види бригад працюватимуть до 2025 року. У 2025 році склад всіх бригад екстреної медичної допомоги відповідатиме єдиному стандарту. Тож до цього часу всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють в бригадах екстреної медичної допомоги, мають пройти перенавчання і отримати кваліфікацію “парамедик”, – зазначили у МОЗ.

Парамедик — це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.

Кваліфікація “екстрений медичний технік” для водіїв

Також наголосили, що зміни стосуються й водіїв, які працюють у бригаді екстреної медичної допомоги.

“До 2025 року всі водії мають перенавчитися і отримати кваліфікацію “екстрений медичний технік”. Екстрений медичний технік – це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям та парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту. Для підсилення роботи бригади залучатимуться й надалі лікарі медицини невідкладних станів. За рішенням керівника центру екстреної медичної допомоги зможуть також долучатися додаткові медичні працівники служби, а також стажер, студент, що проходить виробничу практику, лікар-інтерн, лікар-резидент або інша особа, яка успішно пройшла підготовку з домедичної допомоги та отримала підтверджуючий документ”, – інформують у МОЗ.

Про запровадження нових професій

Професії “парамедик” та “екстрений медичний технік” були запроваджені наказом Мінекономрозвитку від 26 жовтня 2017 року №1542 “Про затвердження Зміни №6 до національного класифікатора України ДК 003:2010”.

Вгору