У нацпарку на Одещині розпочався вихід рідкісних черепашок із зимівлі (фото)

Джерело:  usionline.com  /  10:38, 2 Червня 2024

Болотяні черепахи – рідкісний вид рептилій, занесений до Червоної книги МСОП (Міжнародний союз охорони природи)

Йдеться про унікальних черепах – це аборигенний вид, дуже важливий та необхідний елемент водно-болотних екосистем у Тузлівських лиманах.

Про це розповів вчений-біолог, співробітник Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

Болотяні черепахи – рідкісний вид рептилій, занесений до Червоної книги МСОП (Міжнародний союз охорони природи).

Маленькі черепашки зазвичай вилуплюються з серпня по жовтень і зиму проводять під землею, в купах органіки, або під піском. А цієї весни 2024 року, ще на початку травня, під час війни, на Тузлівській Амазонії розпочався вихід черепашок із зимівлі. З землі черепашки з’являються зазвичай, коли температура повітря сягає до 20 градусів. Першу зиму молоді черепахи проводять у землі, живлячись за рахунок жовткового мішка, розташованого на черевних щитках пластрону, – зазначив вчений.

Болотяна черепаха в межах нацпарку «Тузлівські лимани» зустрічається в нечисленних прісних, або полупрісних водоймах – пониззі малих річок Хаджідер, Алкалія та в зоні Джантшейського лиману та Малий Сасик. Як правило, тварини тримаються поблизу водойм, але можуть видалятися під час розмноження іноді на значну відстань.

Відомо, що у болотяної черепахи існує температурне визначення статі потомства: при температурі інкубації яєць вище +30°С з них з’являються тільки самки, а при температурі нижче +27°С – тільки самці. При проміжних значеннях температур можуть з’являтися дитинча обох статей. Тварина добре плаває та пірнає, довго може залишатися під водою. У звичайних умовах черепахи, що плавають і годуються у водоймі, спливають на поверхню через кожні 15-20 хвилин.

Вгору