У представництві президента назвали підстави для перетину адмінмежі з Кримом

Источник:  sprotyv.info  /  11:09, 10 Августа 2020

За результатами обговорень Представництва, Офісу Президента та Уряду, інформуємо про перелік можливих гуманітарних підстав для перетину КПВВ на час тимчасового обмеження їх роботи

Представництво Президента України в АР Крим працює з метою допомоги громадянам у питанні перетину адмінмежіговориться у розповсюдженому прес-релізі.  

«Розуміючи всі ризики у зв’язку з рішенням Уряду щодо обмеження перетину адмінмежі з Кримом, Представництво наголошує, що докладатиме зусиль для того, щоб збалансувати таке рішення, з урахуванням прав та інтересів громадян України, які живуть на окупованій території, зберегти можливість комунікації та зв’язків», — зазначили у представництві.

За результатами обговорень Представництва, Офісу Президента та Уряду, інформуємо про перелік можливих гуманітарних підстав для перетину КПВВ на час тимчасового обмеження їх роботи:

— подача абітурієнтом (із одним з батьків/опікунів) документів для вступу до навчального закладу;

— у випадках відсутності реєстрації місця проживання, проте наявності інших підтверджень проживання в Криму/на підконтрольній Уряду території;

— необхідності дотримання принципу єдності сім’ї;

— у випадках тяжкої хвороби особи та необхідності поповнення запасів ліків та/чи отримання медичної допомоги;

— у випадках смерті або тяжкої хвороби близьких родичів;

— в інших випадках, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою адміністративної межі в будь-якому напрямку (зокрема й у випадках політично мотивованого переслідування з боку окупаційної влади).

Обов’язковою умовою після перетину КПВВ з тимчасово окупованої території є встановлення додатку Дій вдома. Достроково припинити самоізоляцію можна після отримання негативного ПЛР тесту на COVID-19.

Рішення про перетин КПВВ за гуманітарними підставами приймається Державною прикордонною службою за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Представництво сприятиме громадянам у отриманні такого рішення.

Представництво наголошує, що в умовах обмежень, встановлених окупаційними адміністраціями Російської Федерації, щодо свободи пересування, Україна має проявляти максимальну турботу до громадян, які потребують доступу до адміністративних, освітніх, медичних та інших послуг та вживати необхідних заходів для підтримки зв’язків з мешканцями тимчасово окупованого Кримського півострова.

Як повідомляла група «ІС», Україна припиняє роботу КПВВ на адмінкордоні з Кримом.

Наверх