У Слов'янській МВА вважають за потрібне відновити свердловини на Словкурорті

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:55, 21 Липня 2023

Про це повідомив начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях після огляду господарства колишньої гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції

Раніше свердловини забезпечували мінеральним розсолом озера Ріпне і Сліпне, в яких і формуються лікувальні грязі, що є важливими для Словкурорту.

Про це повідомив начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях після огляду господарства колишньої гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції.

"Сьогодні стан свердловин пригнічує: вони занедбані, замулені, останні роки ними ніхто не займався. Раніше цими питаннями опікувалася гідрогеологічна режимно-експлуатаційна станція. Вона є дочірнім підприємством СКРЦ «Слов’янський курорт». Зараз від станції залишилася лише цегляна коробка будівлі. Ні про дах над головою, ні тим більше про обладнання мови не йде", — заявив Лях.

Фото: Вадим Лях

Місцева влада вимагає віддати Слов’янській громаді каналізаційний колектор, яким користувалися, зокрема, жителі мікрорайону Словкурорт, та електропідстанції. Їхній стан також потребує реконструкції. Але робити її за бюджетні кошти на об’єктах, що не знаходяться у комунальній власності, місто не має права, зазначає Лях.

Фото: Вадим Лях

"А тим часом солоність озер помітно падає. Якщо так піде далі, вони можуть втратити свої унікальні властивості. У нас є спеціалісти, які можуть налагодити їхню роботу. Є кошти на ремонт споруд. Але наразі свердловини не знаходяться у комунальній власності громади", — підкреслив начальник Слов'янської МВА.

У МВА сподіваються на вирішення цього питання найближчим часом.

https://www.facebook.com/Vadymlyakh/posts/768922671910056?ref=embed_post

Нагадаємо, Слов’янський курорт – один з найбільш відомих бальнеогрязьових курортів України. Люди з усієї країни приїжджали сюди для лікування нервових, серцево-судинних, кістково-м’язових систем, запалень органів дихання, шлунково-кишкового тракту тощо.

Після довгих років Слов’янськ повернув собі право на користування землями Слов’янського курорту.

Вгору