Участь у Кримській платформі підтвердили близько 60 країн і організацій, — МЗС

Джерело:  sprotyv.info  /  18:48, 22 Серпня 2022

Абсолютна більшість держав світу відчувають, що дотримання цих принципів складає основу безпеки їхніх власних країн і їхніх людей. Тому в успіху Міжнародної Кримської платформи, мета якої — деокупація Криму та відновлення міжнародного права — зацікавлений весь світ

Участь в другому саміті Міжнародної Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня в онлайн-форматі, підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій.

Про це йдеться у коментарі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

«Минулоріч установчий саміт Кримської платформи став найбільшою дипломатичною подією в українській історії, але географія учасників виявила і слабкі місця. Тоді нам вдалося консолідувати весь євроатлантичний простір та країни Групи семи, але інші регіони, зокрема Азія, Африка, Латинська Америка, були представлені порівняно слабко. Цьогоріч Кримська платформа стане дійсно глобальною. Її географія розшириться, зокрема за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики», — сказав очільник МЗС.

Міністр повідомив, що Україна вже отримала підтвердження від нових країн і міжнародних організацій. Вищим буде і рівень учасників. Минулоріч із 46 делегацій 15 були представлені на рівні глав держав, урядів та парламентів і ще 3 – на рівні керівників міжнародних інституцій.

«Станом на зараз участь в другому саміті Міжнародної Кримської платформи підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій. Серед них близько 40 на рівні Президентів та Прем’єр-міністрів», — поінформував Кулеба.

Він зазначив, що Україна активно переконувала держави усіх континентів, що цей формат не лише про Крим, а загалом про справедливість, міжнародне право, повагу до кордонів і дотримання принципу територіальної цілісності.

«Абсолютна більшість держав світу відчувають, що дотримання цих принципів складає основу безпеки їхніх власних країн і їхніх людей. Тому в успіху Міжнародної Кримської платформи, мета якої — деокупація Криму та відновлення міжнародного права — зацікавлений весь світ. Саміт Кримської платформи особливо актуальний зараз, на тлі повномасштабної війни. Російська агресія демонструє, наскільки гостро стоїть питання завершення окупації Криму. Адже Росія використовує захоплений півострів як військову базу для своєї агресії та дестабілізації всього світу. Повернення Криму під контроль України гарантуватиме безпеку всього Чорноморського регіону, Європи та світу. Той факт, що кількість учасників Саміту Кримської платформи зросла більш, ніж на третину, а географія участі стала по-справжньому глобальною, свідчить, що весь світ на боці України в питанні повернення Криму», — акцентував Кулеба.

Група ІС повідомляла про заяву України щодо геноциду в Міжнародному суді ООН.

Вгору