Дослідження проводили група вчених з Китаю та Великої Британії, а його результати були опубліковані у виданні Clinical Infectious Diseases, передає «Вчасно».
«COVID-19 має високий ризик передачі серед пасажирів поїздів, однак цей ризик дуже залежить від часу подорожі та розташування місця», — зазначають автори дослідження.
Щоб визначити рівень ризику зараження у швидкісних потягах, науковці у Китаї проаналізували дані подорожей 2300 пасажирів, які захворіли на коронавірус, та понад 72 тисяч людей, які з ними контактували з середини грудня 2019 року до початку березня 2020.
У результаті було визначено, що найбільший ризик заразитися мають ті, хто сидить на тому ж ряду, що й людина, хвора на COVID-19 (1,5%), або на сусідньому сидінні (3,5%). На відстані 3−5 рядів така можливість складає від 0 до 10,3%.
Водночас, ризик заразитися збільшується з часом перебування у потязі з хворим — приблизно на 0,15% за кожну годину поїздки для звичайного пасажира і на 1,3% - для сусіда.
Щоб зменшити ймовірність зараження, науковці радять обмежити час руху поїздів, розміщувати пасажирів далі одне від одного та використовувати засоби особистої гігієни.