Удар по залізничному вокзалу в Краматорську здійснила росія

Джерело:  vchasnoua.com  /  10:15, 7 Березня 2023

Human Rights Watch завершила розслідування смертельного обстрілу

Попри заперечення росіян, дослідження підтверджує, що російські військові мали зброю та можливості, аби завдати такий удар по людях на залізничній станції.

Наслідки обстрілу залізничного вокзалу Краматорська

Human Rights Watch завершила 10-місячне розслідування ракетного удару по залізничному  вокзалу в Краматорську. Новости :section-UKR.NET.

У квітні 2022 року російські війська завдали ракетного удару по вокзалу Краматорська. Зокрема це підтвердило й незалежне розслідування міжнародних організацій Human Rights Watch та SITU Research.

8 квітня 2022 року росіяни вдарили по залізничному вокзалу в Краматорську. Там перебувало багато людей, які чекали на евакуаційний потяг. Внаслідок удару загинула 61 людина, ще 121 зазнала поранень. Для обстрілу окупанти застосували ракетний комплекс «Точка-У», цинічно заперечуючи наявність цього озброєння, звинувачуючи в обстрілі ЗСУ.

Human Rights Watch опублікувала доповідь щодо російського удару по вокзалу  в Краматорську | Mind.ua

Розслідування підтвердило, що стріляла росія

Розслідування тривало 10 місяців. Воно опубліковане на Youtube-каналі організації. Як зазначається, ракета була запущена з населеного пункту Куньє, розташованого в Ізюмському районі Харківської області, яке на час обстрілу було окуповане російськими військами.

Йдеться про ракету довжиною 6 метрів, яка містить 50 суббоєприпасів 9Н24 (міні-бомб). Під час удару відбувається детонація з розкидом сталевих уламків. Близько 15 тисяч осколків розлетілися по території залізничного вокзалу, де на той час було багато людей, які чекали на евакуаційні потяги.

Кожен із цих уламків — смертельний для людей на відкритому повітрі без захисту. Вони призначені для поранення і загибелі людей або знищення слабко захищеної техніки в передбачуваній зоні удару.

«Зброя, використана під час обстрілу вокзалу Краматорська, — балістична ракета 9М79К-1, або «Точка-У», — може бути запущена на відстань до 120 кілометрів від наміченої мети (від с. Куньє до Краматорська — 96 км — ред.) Вона створена викликати максимальний руйнівний ефект. У Краматорську ракетний двигун ракети приземлився приблизно за 50 метрів на південний захід від головного входу станції. Збоку срібною фарбою російською мовою була написана фраза «За дітей Донбасу», — йдеться в матеріалі.

Правозахисники пишуть, що атака на вокзал у Краматорську залишається «одним із найбільш смертоносних одиночних інцидентів для мирних жителів з того часу, як 24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну».

Фахівці HRW також побували в селі Куньє вже після того, як воно було деокуповане. Там вони виявили докази присутності «Точки-У», зокрема склади та контейнери для транспортування.

Правозахисники підтвердили, що під час удару по Краматорську біля вокзалу дійсно могли перебувати деякі українські війська, але на коліях станції не було ні української техніки, ні військових. За кілька днів до нападу деякі військовослужбовці сил територіальної оборони України допомагали адміністрації станції та поліції координувати тисячі людей, які прибували для евакуації.

Залізничні станції та колії, як йдеться в матеріалі, можуть бути законними військовими цілями, але використання касетних боєприпасів під час атаки на станцію з сотнями мирних жителів порушує закони війни. Правозахисники зазначили, що в день самої атаки, як і багато днів поспіль раніше влада міста та волонтери оголошували евакуацію мешканців.

До атаки в мережі публікували безліч фото величезної кількості людей, які чекають на евакуацію на цьому вокзалі.

Удар по залізничному вокзалі в Краматорську був незаконно невиборчим, сказали в організації. Ті, хто віддали та виконали наказ, мають понести відповідальність за воєнний злочин.

Вгору