Покрокова інструкція містить детальні пояснення.
Лише 14% українців обізнані про прийомні сім’ї, лише 27% знають про опіку/піклування і 42% — про усиновлення. Про це свідчать дані дослідження Research.ua у 2023 році, повідомляють у пресслужбі Мінсоцполітики.
Щоб більше українців знали про можливості і способи прийняти дитину в родину, в межах кампанії «Україна для кожної дитини» випустили серію анімованих пояснювальних відео. У них зібрана інформація про те, як відбувається процес створення тієї чи іншої сімейної форми виховання — від підготовки документів до першої зустрічі з дитиною.
Історії вигаданих героїв створені на основі шляху реальних сімей. З них глядачі можуть швидко дізнатися, які етапи проходить родина під час усиновлення чи оформлення однієї з сімейних форм виховання. Відео не лише ілюструють процедуру, але й руйнують міфи та стереотипи, що оточують виховання та прийняття в родину дітей без батьківського піклування.
В роликах розповідають про всі способи прийняти дитину до своєї родини, а саме:
Усиновлення: прийняття дитини в сім’ю на правах рідної. Усиновлювачі мають такі ж права й обов’язки щодо дитини, як і батьки.
Опіка/піклування: переважно для родичів, але й для тих, хто пройшов спеціальне навчання. Опікун/піклувальник стає законним представником/-цею дитини та відповідає за її життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток.
Прийомна сім’я: родина або людина, яка прийняла на виховання до 4 дітей. Тут діти отримують тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові.
Велика прийомна сім’я (дитячий будинок сімейного типу, або ДБСТ): родина, яка прийняла на виховання від п’яти до десяти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Патронат над дитиною: тимчасовий догляд та реабілітація в сім’ї патронатного вихователя, що допомагає дитині відчувати родинне тепло, поки батьки долають труднощі.
Дізнайтеся детально, як прийняти дитину в родину, на єдиній державній платформі dity.gov.ua. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою сім’ю. Там є покрокові інструкції, поради фахівців і необхідна підтримка на кожному етапі, а також гаряча лінія.
Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.
Нагадаємо, в Україні стартує інформаційна кампанія про виховання та догляд за дітьми позбавленими батьківської турботи.