Українські служби порятунку переходять на єдиний екстрений номер

Источник:  shotam.info  /  10:13, 15 Ноября 2019

Що передбачено проєктом

В Україні хочуть перевести всі екстрені служби на один номер “112”, щоб адаптувати країну до норм Європейського Союзу й поліпшити сервіс для пересічних громадян. Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Що передбачено проєктом

Передбачається перевести номери швидкої, пожежної, поліції та газової служби на єдиний номер – 112. За таких умов оператор єдиної системи зможе самостійно викликати необхідну службу для допомоги абонентам. Ідея не нова й уже на повну використовується в багатьох країнах.

На думку експертів, це великий плюс. Легше стане і службам, і українцям. Наприклад, дуже часто медики виїжджають на небезпечні виклики без співробітників поліції і піддаються нападам.

На якій стадії зараз

З серпня 2019 року проводиться тестова експлуатація системи екстреної допомоги за номером 112 на базі Служби з надзвичайних ситуацій, повідомили у Міністерстві внутрішніх справ у відповідь на запит видання “Сегодня“.

Досвід Європи та США

Найвідоміший приклад єдиної екстреної служби діє в США й Канаді — “911”.

У Європі працює аналог — “112”. Вперше номер з’явився ще в 1991 році завдяки ініціативі Швеції та був упроваджений в окрему директиву ЄС вже в 1998 році.

Водночас у багатьох країнах ЄС поряд із єдиним номером діють номери конкретних служб. Наприклад, у Австрії є окремий номер пожежної служби — 122, поліції — 133, швидкої — 144, служби газу — 128.

У Німеччині співробітники екстреної служби (номер 110) зобов’язані володіти іноземною мовою, щонайменше англійською.

Наверх