95% знімальної групи та акторського складу стрічки «Українські Воєнні Історії» є військовослужбовцями підрозділів Сил ТрО ЗСУ.
У цю війну багато що відбувається з позначкою: «вперше у світовій історії».
«Українські Воєнні Історії» (Ukrainian War Stories) — теж саме такий перший випадок у світовій історії, коли воєнний фільм знімається самими військовими на війні.
ЩО ВІДОМО ПРО КІНО ВІД ТрО
«Українські Воєнні Історії» (Ukrainian War Stories) — антологія фільмів з хронометражем від 10 до 50 хвилин. Вони побудовані на реальних подіях, знімалися у місцях ведення реальних бойових дій та за участю дійсних військовослужбовців.
Задумані історії — різні за жанрами, вони торкаються різноманітних аспектів життя України під час війни. Фільми віддають належне не лише героїзму захисників України, а й покажуть життя цивільного населення, і навіть війну очима противника.
Завдяки військовій витримці та дисципліні знімальної групи, а також підтримці командування бригад, штабу ТрО та МО України, проект вдалося реалізувати в рекордно короткі терміни.
Від задуму до закінчення зйомок минуло 6 тижнів, а монтаж та озвучення зайняли лише 10 днів.
У звичайних умовах створення проекту такого масштабу, це може займати від 3 до 8 місяців. Бійці-кінематографісти сприймали роботу над проектом як бойове завдання та особистий внесок у перемогу, тому працювали довгі години у складних погодних умовах, стійко переносячи всі тяготи та поневіряння знімального процесу.
ДЕ ЗНІМАЛИ ФІЛЬМ
Фільмування проходили в Харківській, Київській та Одеській областях за участю 127 бригади ТрО ЗСУ (Харків), а також 122 та 126 бригад ТрО ЗСУ (Одеса).
Під час знімання використовувалися бойові патрони, реальні міни, гранатомети, тротилові шашки, важка бронетехніка з дотриманням техніки безпеки та допомоги військових консультантів.
Як локації для зйомок, використовувалися звільнені від ворога села, окопи, бліндажі та навіть мінні поля.
Афіша антології фільмів від ТрО
ХТО АВТОР ІДЕЇ ТАКОГО СЕРІАЛУ
Задум проекту належить українському режисерові та продюсеру Володимиру Нагорному, військовослужбовцю 122 бригади ТрО.
Володимир розпочав свій творчий шлях у Голлівуді, США у 2003 році, після чого працював у кіноіндустріях США, Канади, Росії (до 2014 року) та України як сценарист і продюсер.
На початку березня 2022 року Володимир вступив до лав ТрО, де його здібності знайшли застосування і для ведення інформаційної війни. В якості «військового режисера» ним були створені музичні кліпи «Грай» (Сашко Решетар) та «Я з ТрО» (Бо Бро), цикл документальних передач «Жетон 2022» та просвітницька програма «Військова Грамота».
У проекті «Українські Воєнні Історії» Володимир виконує роль шоу — раннера, головного сценариста і режисера.
ХТО ПРОДЮСЕР «УКРАЇНСЬКИХ ВОЄННИХ ІСТОРІЙ»
Реалізацію проекту очолив полковник Олексій Дмитрашківський, голова служби зв’язків з громадськістю ТрО України.
Він виконує у проекті роль продюсера. Олексій залучив у проект спонсорів, зібрав та укомплектував знімальну групу з кінематографістів, які на даний час несуть службу у лавах ТрО. Акторський склад також був відібраний із різних бригад ТрО, причому деякі актори приїхали на знімання прямо з передової.
ПРО ЩО ПЕРШІ ФІЛЬМИ АНТОЛОГІЇ
Зйомки першого фільму антології «Фільм перший: солдатські байки» відбулись на ґрунті матеріалу, зібраного військовим кореспондентом Георгієм Ак-Мурзою (Одеса).
У фільм увійшли три новели, кожна з яких ґрунтується на реальних подіях російсько-української війни 2022 року. Новела «Дуель» розповідає про випадок, коли боєць ТрО вступив у поєдинок із тактичним дроном «Форпост», її знято у стилі вестерну.
Драматична історія «Флейтист» заснована на подвигу бійця, який чотири дні вибирався з оточення з поламаними ногами. У комедійній новелі «Кабанчик» пошук містичного руйнівника мінних полів приводить головного героя до несподіваного результату.
ПРОЄКТОМ ЗАЦІКАВИВСЯ ГОЛЛІВУД
Ще на етапі задуму проектом зацікавився Голлівуд, в особі відомого в Україні сценариста та продюсера Адама Сігела.
Адам став копродюсером проекту, взяв участь у розробці сценарію і зараз є посередником між творцями проекту та американськими стрімінговими платформами для розміщення фільму та подальшого фінансування його виробництва.
З американського боку проект вже отримав часткову підтримку USAID, а з українського — волонтерську та спонсорську допомогу від мережі заправок ОККО, компанії з прокату знімального обладнання «Фрейм — Рентал», продюсерського центру «UP Hub» та приватних осіб.
Учасники проекту надали безоплатно власне обладнання, транспорт, комп’ютери та інші ресурси.
ЦЕ — НЕ ПРОПАГАНДА
«Українські Воєнні Історії» — це не пропаганда, а спроба перенести історію української боротьби за державний суверенітет із контексту новин у культурний контекст.
Це — намагання показати глядачеві емоційну частину війни, донести до західного глядача нові українські цінності та наративи.
Через використання реальних місць боїв, реальних історій та реальних героїв фільм претендує на більшу правдивість, ніж інші постановні стрічки. Це — спроба зібрати автентичну хроніку подій сучасної України.
КОЛИ ПЕРШИЙ ПОКАЗ ФІЛЬМУ
Презентація фільму «Українські Воєнні Історії» відбудеться в Києві, у понеділок, 31 жовтня, о 17:00.
Знімальна група поділиться гострими враженнями знімання за 15 кілометрів від ворога, про заходи безпеки та перевірку полів на міни перед фільмуванням, про радіоперехоплення ворога, який спостерігав за незвичайним освітленням за горизонтом поруч.
***
До слова, у столичному Будинку кіно вперше показали фільм «Гостомель, історія одного будинку». Його автори — Віктор Шторм та Дмитро Стотланд, створили стрічку по гарячих слідах. Лютий і березень 2022 року на Київщині — відгукуються сьогодні щодня у поліцейські хроніці, коли так звані «братні» могили все знаходять і знаходять і лісах біля столиці.
По суті — стрічка «Гостомель, історія одного будинку» про тих, кому вдалось і не вдалось вирватись з лещат окупантів.