Під час зимових свят в Україні традиційно активізуються шахраї. Про те, які схеми найбільш поширені та як не стати жертвою читайте в статті.
Схема 1: шахраї створюють сайти, які нагадують відомі інтернет-магазини, але продають товари за значно заниженими цінами.
Одна із найбільш популярних схем у цей період – фальшиві інтернет-магазини. У зазначеній вище схемі після оплати грошей товар не надходить або надходить неякісний. Щоб не потрапити на цю схему, купуйте товари тільки на відомих і довірених сайтах, перевіряйте відгуки про магазин і не ризикуйте замовляти товари за дуже низькою ціною.
Схема 2: шахрайство з кредитними картками
Аферисти телефонують до людей і пропонують їм нову кредитну картку з вигідними умовами. Потім запитують особисту інформацію та номер картки для активації.
З цими даними зловмисники можуть зняти гроші з вашого рахунку. Щоб не потрапити в цю пастку, ніколи не надавайте особисту інформацію та номер кредитної картки незнайомим людям по телефону.
Схема 3: фальшиві благодійні фонди
Шахраї створюють фальшиві благодійні фонди, які збирають гроші на армію, допомогу хворим, дітям та ін. Після збору коштів гроші не надходять до тих, хто їх потребує.
Щоб не потрапити на цю схему, перевіряйте документи і легітимність благодійного фонду, а також відгуки про нього. Не переказуйте гроші безпосередньо на особистий рахунок.
Щоб уникнути шахрайств, завжди будьте обачними і перевіряйте інформацію про компанії та фонди, якими ви користуєтеся. Не давайте особисту інформацію незнайомим людям та не переказуйте гроші без перевірки.