У Центрі надають усю необхідну допомогу безоплатно. Сюди можуть звернутись не лише переселенці, а й одесити.
На відкритті побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.
Центр знаходиться у приміщенні Центру надання інтегрованих соціальних послуг за адресою вул. Косівська, 2-Д. Це вже десятий центр, який відкрили в Україні.
Адміністратор і координатор одеського Центру допомоги врятованим Вікторія Лешко розповіла, що найголовніше — це комплексний підхід.
У нашому центрі працює соціальний працівник, кейс-менеджер, юрист і два психолога — для дорослих і для дітей. Звертатись можна із будь-якими питаннями. За п’ять днів тестової роботи понад 20 родин і містян звернулись до нас. Це не завжди стосується із соціальними питаннями, є юридичні моменти, наприклад, відновлення документів тощо, — розповіла Вікторія.
Також у Центрі є окремий кабінет психолога, оскільки його робота має бути відокремлена. Сесії з психологами обговорюються індивідуально.
Допомогу можна отримати і в онлайн-форматі, наприклад, консультації проводять у Zoom і у телефонному режимі.
Є чотири різновиди насильства під час війни: психологічне, фізичне, економічне та сексуальне. Насильство це один із видів зброї ворога, він так демонструє свою силу під час війни, — Катерина Шатковська, психологиня Центру допомоги врятованим, розповідає, як різні види насильства використовуються російською армією для контролю над населенням, і як людині, що пережила насильство, здійснити перші кроки для подолання психологічної травми.
Зазначимо, звернутись до Центру допомоги врятованим може кожен, хто потребує фахової допомоги та консультацій. Центр працює з понеділка по п’ятницю — з 9:00 до 17:00. Допомога надається безоплатно.