В СБУ застерігають: спецслужби РФ продовжують вербувати українців!

Источник:  sprotyv.info  /  11:15, 8 Октября 2019

СБУ вкотре попереджає, що у поле зору спецслужб РФ може потрапити будь-який український громадянин і закликає утриматись від поїздок до країни-агресора

Контррозвідники СБУ продовжують викривати спроби вербування українців спецслужбами РФ.

Про черговий випадок повідомили у прес-службі СБУ.

У травні 2019 року під час перетину державного кордону на КПП «Новоазовськ» (контролюється окупантами «ДНР») мешканця Хмельниччини затримали представники ФСБ РФ.

Погрожуючи кримінальним переслідуванням за надумані правопорушення, представники іноземної спецслужби змусили нашого співвітчизника погодитися на конфіденційне співробітництво. Чоловік під тиском підписав згоду на співпрацю з органами ФСБ РФ, отримав псевдонім та інструкції. Зв’язок з куратором мав підтримувати через телефонний додаток.

Йому наказали збирати персональну та службову інформацію про співробітників Управління СБУ у Хмельницькій області та про місця дислокації військових об’єктів у регіоні.

Проте, повернувшись додому, він проігнорував завдання, звернувся до СБУ і детально розповів про всі обставини свого вербування й отримані доручення. Хмельницький міськрайонний суд врахував те, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання, і звільнив його від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

СБУ вкотре попереджає, що у поле зору спецслужб РФ може потрапити будь-який український громадянин і закликає утриматись від поїздок до країни-агресора. 

Раніше стало відомо про те, що СБУ затримала на Дніпропетровщині проросійського агітатора, який позиціонував себе як прихильник «російського козацтва» російської православної церкви та  монархізму.

Наверх