НВЦ «СпецТехноМаш», створений фахівцями з «Луганського патронного заводу», своїми силами розбудовує виробництво патронів в Україні, повідомляє «Newssky».
Виробництво патронів в Україні — питання, яке стало актуальним з 2014 року, проте попри всі анонсування його створення на різних державних рівнях, поки успіхи у цьому напрямі доволі мінімалістичні. Проте, одразу після захоплення Луганську російсько-терористичними військами, було врятовано найцінніше — фахівці «Луганського патронного заводу» виїхали з міста та створили нову компанію у Кременчуці — НВЦ «СпецТехноМаш».
«СпецТехноМаш» за цей час відновив виробництво виробничих ліній, отримує експортні контракти та вже розгорнув ділянку з випуску 12,7-мм гільз. Як це вдалось, дізнався у засновника НВЦ «СпецТехноМаш», екс-директора «Луганського патронного заводу», Юрія Кулагіна.
«Коли у 2014 році в Луганськ прийшла біда — ми всі, патріоти України, переїхали до Кременчука та створили нову науково-виробничий центр „СпецТехноМаш“. І першим нашим завданням було відновлення виробництва обладнання для випуску патронів. В нас є великий досвід у його створенні, ще з часів СРСР ми були флагманом галузі. Наразі ми майже на 100% відновили випуск обладнання для боєприпасів. На сьогодні ми маємо власне виробництво у повному циклі, для виготовлення кулі, гільзи, збиральне виробництво, термохімічне обладнання.
Загалом ми маємо досвід виробництва обладнання під всі лінійки набоїв, які знаходяться на озброєнні Збройних Сил України, включно із 30-мм снарядами. А також весь ланцюжок набоїв стандарту НАТО. Для розуміння, ми у Луганську вийшли на темпи у 300 млн патронів натівського стандарту та близько 200 млн патронів „радянського стандарту“ на рік і забезпечували ними всі силові структури України.
«СпецТехноМаш», в першу чергу, це науково-виробничий центр. Ми не тільки виробляємо, а і технологічне бюро з тридцяти п’яти досвідчених розробників. І реалізувати всі можливі вимоги Міноборони до нових боєприпасів ми цілком здатні. Ще до війни країни НАТО вкладали гроші у «Луганський патронний завод» для розробки нових боєприпасів, тому зараз я не бачу жодних проблем у створенні та серійному виробництві патронів під нові вимоги.
Щобільше, за нашими розрахунками, виготовлення патронів на нашому вітчизняному обладнанні буде на 30-40% дешевше ніж на верстатах інших виробників. Річ у тому, що всі складові цього обладнання — українське, окрім 10%, які займають електронні компоненти Siemens. Все інше — це кооперація понад 40 підприємств, які працюють разом з нами над виготовлення обладнання.
«Я протягом останніх чотирьох років висував пропозиції, щодо створення патронного виробництва в Україні, у різних формах власності, державної, приватної, змішаної. В нас зараз є можливість створити патронне виробництво на власних виробничих лініях, які створені в Україні», — підкреслив засновник НВЦ «СпецТехноМаш» Юрій Кулагін.
Як повідомляла група «ІС», «Укроборонпром» та ДАХК «Артем» підписали угоду з канадськими компаніями GL Munitions Inc. і Waterbury Farrel щодо виробництва боєприпасів до стрілецької зброї.