В Україні стартувала подача документів до ВНЗ: що потрібно знати і які найбільш часті помилки?

Источник:  apostrophe.ua  /  12:49, 14 Июля 2021

У цьому році на бюджет можна буде подати не більше п'яти заяв, а на контракт не більше 30

14 липня в Україні стартувала подача електронних заяв до вищих навчальних закладів.

"Апостроф" розповідає про те, що потрібно знати і як не зробити помилку.

Де і як подавати заяву

Подати заяву можна зі свого електронного кабінету, в якому можна було зареєструватися з 1 липня і пройти активацію.

У цьому році на бюджет можна буде подати не більше п'яти заяв, а на контракт не більше 30. В будь-якій заяві потрібно встановити його пріоритетність: від одного до п'яти. Один - найвища пріоритетність, п'ять - найнижча.

Які терміни подачі

Абітурієнтів просять не поспішати і не поспішати все зробити саме в перший день. Очікується, що через великий наплив абітурієнтів система буде перевантаженою.

Подати електронні заяви можна до 23 липня.

Типові помилки абітурієнтів минулих років

  • Часто замість випускників електронні кабінети реєстрували їх батьки або навіть бабусі. У таких ситуаціях нерідко вже нічого не можна змінити. Вступник вже не зможе скасувати і подати замість цих заяв інші.
  • Також часто вони намагаються реєструвати електронний кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти. Крім того, через неуважність вступники можуть плутати букви або цифри в адресі.
  • Вступник кілька разів вводить неправильний пароль при вході в кабінет і система блокує його на 15 хвилин.
  • Ще одна проблема - неякісні фото. Вступники часто надсилають не типове фото для документів, а особисті фотографії або роблять селфі. Потрібно переконатися, що документи збережені в форматах JPG (JPEG), а максимальний розмір кожного файлу - до 1 Мб.
  • Переможці міжнародної олімпіади, члени збірної України та інші абітурієнти для використання пільги під час вступу повинні вказати цей факт до подачі заяв.
  • Часто абітурієнти подавали заяву на спеціальність, на яку у них відсутній результат ЗНО з відповідного предмета. Уточнити список можна на сайті.
  • Вступники не звертають увагу на статус електронних заяв "Потребує уточнення". Такий напис дає зрозуміти, що ви ввели некоректні дані.
Наверх