В Україні ввели заборони для невакцинованих: як це працює в інших країнах?

Источник:  apostrophe.ua  /  09:34, 21 Октября 2021

Раніше майже по всьому Євросоюзу почали вимагати тест при вході в бари, ресторани, музеї, нічні клуби та інші громадські місця

З 21 жовтня в Україні посилюють правила пасажирських перевезень в регіонах, де встановлено "жовтий", "оранжевий" або "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки. Крім того, з середини листопада невакцинованих педагогів і чиновників можуть відсторонити від роботи без збереження зарплати. В інших країнах теж є ряд обмежень для тих, хто відмовляється від вакцинації.

Про це розповідає ВВС.

Італія - перша європейська країна, яка з 15 жовтня ввела обов'язкові ковідні або "зелені" паспорта для роботи. Сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест (кожні два дні) вимагають від усіх працівників, незалежно від професії. Якщо вони не нададуть ці документи, їх або позбавляють зарплати, або штрафують на 1,5 тисячі євро.

Раніше майже по всьому Євросоюзу почали вимагати тест при вході в бари, ресторани, музеї, нічні клуби та інші громадські місця. У той же час Велика Британія, незважаючи на те, що захворюваність знову пішла вгору, зняла майже всі обмеження. Там не вимагають не тільки "зелених паспортів", але і дотримання дистанції і носіння масок.

Однак Уельс і Шотландія не згодні з цим рішенням. У жовтні в цих регіонах почали вимагати сертифікат або тест у всіх повнолітніх для відвідування клубів і інших приміщень, де перебуває понад 500 осіб, або на вуличні події за участю більше 4 тисяч людей.

У Словенії з 15 вересня сертифікати або тести вимагають як на вході на будь-яку роботу, так і в магазинах, ресторанах, салонах краси та лікарнях. Незгодні (більше половини населення не вакциновано) перекрили головну автомагістраль Любляни і кидали в поліцію пляшки.

Румунія, яка є "антилідером" серед великих країн Європи за основними показниками, з 3 жовтня вимагає сертифікат про щеплення або довідку про перенесений Covid-19 в кінотеатрах, ресторанах і спортзалах.

У США ще в липні попередили, що у вересні нещеплені, що працюють на державній роботі, можуть її втратити. З 15 листопада подібні правила вводять і в Єгипті. В Ізраїлі з кінця серпня з трирічного віку вимагають сертифікати або тести на вході в ресторани, музеї, бібліотеки, спортзали або басейни. Без них можна ходити тільки в торгові центри та магазини.

У Туреччині з 6 вересня для відвідування більшості громадських місць необхідно мати сертифікат про щеплення, негативний ПЛР-тест або довідку про перенесену хворобу, що має бути відображено в HES-коді - спеціальному внутрішньому документі, який повинні мати в тому числі туристи.

Наверх