В Україні запроваджують іспити для набуття українського громадянства

Джерело:  uainfo.org  /  16:14, 21 Березня 2023

Так, згідно законопроекту №76, іспити потрібно буде скласти з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою

Верховна Рада підтримала в цілому запровадження як умови прийняття до громадянства України складання трьох іспитів.

Як повідомив народний депутат Ярослав Желізняк, за ухвалення рішення проголосував 281 народний депутат, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Так, згідно законопроекту №76, іспити потрібно буде скласти з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою.

"Парламент підтримав в цілому запровадження як умови прийняття до громадянства складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою", - заявив він.

Іноземець, який претендує на громадянство України, має два роки на складання іспитів з часу подання відповідного зобов'язання. Інакше така особа втрачає громадянство.

Складання іспитів з основ Конституції України, історії України здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законопроект також зобов'язує претендентів на громадянство володіти державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови.

Водночас, низка осіб має право на набуття громадянства України без посвідчення рівня володіння державною мовою.

Йдеться про:

  • осіб, які мають видатні заслуги перед Україною та прийняття яких у громадянство становить державний інтерес для України,
  • осіб, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, у тому числі нагороджені державною нагородою,
  • осіб, які отримали посвідчення на проживання.

Ці люди зобов'язані опанувати державну мову на рівні, визначеному законодавством, протягом двох років від набуття громадянства України.

Набуття Українського громадянства

23 травня 2022 року в Україні була зареєстрована петиція про введення обов’язкового іспиту для отримання громадянства України. Вона набрала необхідні 25 тис. голосів для розгляду. А 8 липня того ж року президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію та передав її до Кабміну, доручивши розглянути можливість запровадження змін.

12 липня уряд повідомив, що підготує законопроекти щодо запровадження комплексного іспиту для набуття громадянства України. І вже 28 липня він вніс його на розгляд Верховної Ради. Тоді прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аісля ухвалення цього закону для отримання українського громадянства необхідно буде скласти комплексний іспит зі знання основ Конституції України, історії України та української мови.

Вгору