В Україні запустили е-послугу з відновлення втрачених водійських прав

Источник:  shotam.info  /  16:04, 5 Февраля 2020

Про це повідомили у пресслужбі МВС

Міністерство внутрішніх справ України презентувало нову онлайн-послугу: відтепер можна замінити чи відновити водійські права через електронний кабінет водія.

Про це повідомили у пресслужбі МВС.

За інформацією, українці зможуть обміняти водійське посвідчення та отримати його після втрати або крадіжки, не виходячи з дому. Для цього достатньо мати свій електронний кабінет водія.

Передбачається, що нова послуга значно мінімізує час і сили громадян.

Після замовлення прав, потім треба лише прийти на дві хвилини до територіального сервісного центру МВС, зазначений в електронній заяві, і забрати вже готове посвідчення водія.

Що можна замовити

Через е-кабінет водія можна замовити:

  • обмін посвідчення водія в разі заміни персональних даних;
  • отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або зіпсованого;
  • заміну посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі посвідчення водія не більше 2 адміністративних порушень ПДР).

Алгоритм отримання послуги:

  • після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі;
  • до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о;
  • заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

Нагадаємо, у грудні 2018-го в Україні запустили Електронний кабінет водія, що покликаного цифровізувати послуги сервісних центрів МВС. Водії можуть дізнатися інформацію про свої водійські посвідчення, транспортні засоби та адміністративні правопорушення. Також можна сплатити штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом, а також – індивідуальний номерний знак.

Окрім того, в Україні дозволили з е-правами реєструватися на внутрішні авіа та залізничні рейси.

Також, як ми писали раніше, Україна і Туреччина погодили взаємне визнання водійських посвідчень.

Наверх