Від Зеленського вимагають підвищити зарплату військовим та скасувати надбавки нардепам

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:39, 26 Липня 2022

Петиція про підняття заробітної плати військовослужбовцям Збройних сил України завдяки зняттю усіх надбавок з народних депутатів стрімко набирає голоси

Електронна петиція оприлюднена 8 липня на сайті президента. До завершення збору підписів залишилося 74 доби.

Станом на 15:15 26 липня ініціативу підтримали понад 15 000 громадян. Таким чином, для того, щоб петицію розглянув глава держави, не вистачає менше як дев’ять тисяч підписів.

Автор подання, Ігор Петрович Осипенко, пропонує суттєво підняти рівень зарплати українським військовим: “Підняти заробітну плату військовослужбовцям ЗСУ з 30 000 грн до 50 000 грн, а також зі 100 000 грн до 150 000 грн за рахунок відміни та зняття усіх надбавок з народних депутатів України“.

Зокрема, мова йде про скасування таких надбавок нардепам:

  • надбавка за інтенсивність праці у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;
  • премія відповідно до їх особистого внеску до загальних результатів роботи;
  • матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Підвищення виплат народним депутатом

Зауважимо, що збір підписів за вказану вище петицію активізувався після того, як 19 липня народні депутати підняли собі зарплати (308 голосів “за”). Про це свідчить картка проєкту постанови №7561 “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України”.

Після швидкого та непублічного голосування за постанову в Раді ЗМІ звернули увагу, що виплати та надбавки народним обранцям передбачені коштом міжнародної допомоги, яку отримає Україна від іноземних партнерів.

Вже 20 липня спікер парламенту Руслан Стефанчук, який є одним з авторів скандального проєкту постанови, підписав документ. Згодом Апарат Верховної Ради оприлюднив заяву, в які запевнив, що додаткові кошти для оплати праці народних депутатів не виділяли ні з Держбюджету, ні за допомогою міжнародних партнерів.

В Раді заявили, що законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 9 липня цього року було лише передбаченоперерозподіл коштів у рамках кошторису видатків щодо забезпечення діяльності парламенту на 2022 рік“.

«Фактично ухваленою 19 липня постановою «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» встановлено порядок використання перерозподілених коштів. Виконання цієї постанови не вимагатиме додаткових фінансових та матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України», – йдеться у повідомленні на сайті ВР від 23 липня.

Що ж стосується цифр, то постановою передбачено, що оклад народного депутата збільшиться до довоєнного рівня: з 28 810 гривень до 49 620 гривень. При чому, це без урахування доплат і додаткових витрат.

Підписана спікером Стефанчуком постанова дозволяє народним обранцям отримати надбавку в розмірі, встановленому для членів Кабміну. Право на підвищення зарплати отримали навіть ті депутати, які не перебувають у жодному парламентському комітеті. Вони отримуватимуть 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Народ проти високих зарплат нардепів

Сайт президента Володимира Зеленського рясніє петиціями про зменшення зарплат народних депутатів до мінімальновстановленої зарплати або навіть до прожиткового мінімуму.

Так, навіть поверхневий пошук видає щонайменше десять таких ініціатив. Зокрема, можна знайти так петиції: “Про зниження заробітної плати депутатам ВР України до встановленого ними прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2600 грн) із подальшою передачею решти коштів особам постраждалим від ракетних ударів“, “Встановити заробітну платню депутатам та чиновникам на рівні 6500 гривень“, “Скорочення кількості депутатів ВР України та заробітної плати депутатам ВР та їх помічникам“, “Зменшення заробітної плати депутатам до 6500 грн“, “Урізати зарплати депутати та чиновникам“.

Збір підписів під цими та подібними петиціями триває, однак вони не так популярні, як петиція про підняття зарплати військовим коштом зняття надбавок з депутатів.

Нагадаємо, з відкритих джерел відомо, що на зарплати нардепів у 2021 році з Держбюджету витратили понад 221 млн грн. Кожному парламентарю нараховували надбавки у розмірі 100% від окладів “за інтенсивність”. Водночас майже третина нардепів отримали грошові бонуси за науковий ступінь.

Вгору