Визнана небажаною організацією в РФ

Источник:  antikor.com.ua  /  11:36, 27 Июля 2020

Антиукраїнські репресії тривають: в РФ намагаються заборонити Світовий конгрес українців

Влада Російської Федерації продовжують спроби дискредитації і витіснення з країни Світового конгресу українців, який користується заслуженою повагою у всьому світі.

Московський міський суд визнав законним рішення Генеральної прокуратури Росії про визнання небажаною діяльності в РФ Світового конгресу українців.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Російське агентство правової та судової інформації. 

Розглянувши апеляційну скаргу Світового конгресу українців, Мосміськсуд відхилив її та залишив чинним рішення суду першої інстанції.

В липні 2019 року влада Росії визнала Світовий конгрес українців "небажаною організацією», заявивши, що діяльність організації становить "загрозу засадам конституційного ладу і безпеки Росії", після чого представники світової організації української діаспори звернулися до суду РФ з адміністративним позовом про визнання цього рішення незаконним. За результатами його розгляду 11 березня 2020 року Тверський суд Москви в задоволенні позову відмовив. Тепер це зробив і Московський міський суд.

 4 червня 2020 року постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ закликав Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєра негайно відреагувати на репресивні і дискримінаційні дії російської влади щодо української громади на території РФ. Як приклад, він вказав на закриття єдиної у Росії Бібліотеки української літератури, а також заборону діяльності Світового конгресу українців на території РФ.

Наверх