З 7 червня починають роботу освітні центри «Донбас-Україна»

Джерело:  vchasnoua.com  /  09:31, 7 Червня 2021

Закінчать працювати освітні центри наприкінці вересня

З 7 червня 2021 року у закладах вищої освіти, коледжах, а також у професійно-технічних навчальних закладах розпочинають роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Про це повідомляє Урядовий портал.

Цьогоріч освітні центри закінчують працювати 24 вересня. Освітні центри створені на базі 214 закладів вищої та фахової передвищої освіти, які підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству культури та інформаційної політики України, Міністерству внутрішніх справ України.

Вступати через освітні центри мають право особи, які:

— мають український документ про освіту (дистанційна або екстернатна форма здобуття освіти);
— не мають українського документа про освіту;
— проходили ЗНО і мають відповідні сертифікати 2018, 2019, 2020 або 2021 року;
— не проходили ЗНО.

Особи з ТОТ мають право вступати для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти та для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової середньої або повної загальної середньої освіти. Також вступники можуть подавати документи на місцевому рівні, що фінансуються за кошти державного бюджету або за кошти фізичних та юридичних осіб.

Діти мають право вступати на місця державного замовлення в межах квоти-2.

Для того, щоб стати студентом закладу вищої або фахової передвищої освіти, дитині з ТОТ необхідно дотримуватися наступного порядку.

1. Обрати ОЦ «Донбас-Україна» або «Крим-Україна» (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України, Доступна освіта).

2. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в ОЦ до 20 липня, щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2), до 20 вересня — на контрактну форму.

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):
— прийом документів — до 20 липня;
— вступні іспити — до 20 липня;
— зарахування — до 23 липня.

3. Скласти на базі ОЦ два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України.

4. Скласти один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Вступати можна лише через один освітній центр (подавати до 5 заяв).

«У 2021 році, як і в минулих роках, у наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища вступників шифруватимуться», — наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Міністр також поінформував, що особа, яка не має українського атестата, може звернутися до одного з освітніх центрів для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до ЗВО за спрощеною процедурою. Для вступу особам, які проходили зазначене тестування, не потрібен сертифікат ЗНО. Вони складають один вступний іспит (встановлює ЗВО) та два іспити державної підсумкової атестації: українська мова й історія України.

«На непідконтрольній території України сьогодні залишаються тисячі молодих людей віком від 14 до 18 років. Ми спільними зусиллями робимо все, щоб інтегрувати дітей у життя нашої країни, створюємо нові можливості для навчання в закладах освіти. Працює „Урядова гаряча лінія“ — спеціалізована гаряча лінія якраз для дітей з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. На цю лінію за минулий рік та станом на початок цього року надійшло близько 10 тисяч дзвінків. 97% - це надання консультацій, трохи більше 3% - розв’язання питань. Оформляються звернення до ЦОВВ, які мають їх опрацювати», — зазначила директор державної установи «Урядовий контактний центр» Ольга Холомєєва.

Вона також повідомила, що діти, які перебувають на непідконтрольній території, можуть скористатися каналами зв’язку (+38 098 079 69 73 — Viber, Whatsapp, Telegram; +38 095 200 85 73 — для людей з порушеннями слуху Viber, Whatsapp, Telegram), які є безкоштовними.

«Щоб діти, які опинилися на тимчасово окупованій території, здобували освіту, були долучені до спільних європейських цінностей, мали нагоду отримати документ державного зразка, змогли працевлаштуватися не лише в Україні, а й у будь-якій країні світу, ГО «Фонд «Відкрита політика» розпочала активну адвокацію захисту права таких дітей на освіту в Україні. Із 2016 року через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» вступило до закладів освіти країни 8 тисяч 225 дітей. А також за ці роки прийнято 42 тисячі дзвінків гарячої лінії», — повідомила виконавча директорка ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Вона зазначила, що кожна успішна історія вступу або працевлаштування дитини з непідконтрольної території мотивує інших. Окрім гарячої лінії, на сайті «Доступна освіта» буде розміщено вебтренажер для підготовки до ЗНО та ДПА з української мови та математики. Зараз повністю розміщені всі відео-уроки для підготовки до ДПА з української мови та історії України.

Вгору