За часів Київської Русі місто було центром торговельних шляхів та зростало з податків від перемоги

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  17:54, 27 Квітня 2023

Київ від початків. У 882 році Києвом правив князь Олег (Віщий – тобто мудрий). Місто мало значні переваги від свого розташування. Високі береги Дніпра захищали від набігів кочових племен, а містом проходили важливі торговельні шляхи

Серед головних – через Київ проходив знаменитий торговельний шлях із варяг у греки.

Князь Олег збирав данину з жителів західної Русі та підкорив слов’янські племена, які раніше платили хозарам.

Торговельний шлях, що пролягав через Київ

Тоді Київ приєднав землі кількох слов’янських племен: полян (де і був розташований Київ), древлян на захід, радимичів на північ, сіверян зі східних територій.

Племена, які об’єднав навколо Києва Віщий Олег

А ще – значно на північ – східних кривичів та словен ільменських. Також під вплив Олега потрапили землі західних кривичів, дреговичів, тиверців, уличів на Волині, Поділлі та Галичині.

«У візантійських документах згадується: Русь уже в цей час вважалася 60-тим архієпископством у списку єпархій, підлеглих главі Константинопольського духовенства», – розповідає історію ІХ століття Докудрама.

907 року 2 тисячі легких суден Дніпром рушили на південь, а далі – на Візантію. На кожному судні було по 40 воїнів, а кіннота йшла берегом.

Шлях Олега та його війська на Візантію пролягав неподалік Херсонесу

«Імператор Леон (Філософ) нагадав загородити ланцюгом гавань і дав волю чужинцям пустошити околиці Візантії. Військо Олега змусило тремтіти навіть візантійську столицю», – згадують автори.

Коли князь рушив на Константинополь, греки запросили миру. І Олег зупинив військо:

«Візантійці піднесли йому подарунки, їжу та вино. Князь відмовився, боячись отруїтися і заказав отримати на кожного воїна у своєму флоті по 12 гривень. Греки погодилися».

2 вересня 911 року між русичами і греками було укладено письмову угоду, яка починалася словами:

«Да помиримося з вами, греки».

За умовами угоди між греками та русичами окрему данину платили руським містам, зокрема Києву.

А руські купці отримали право безмитної торгівлі в Константинополі.

Олег княжив у Києві 33 роки та помер в 912 році від укусу змії, яка виповзла з черепа його загиблого коня. Поховали його на горі Щекавиці.

Гору Щекавицю почали називати Олеговою

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що історія Києва від IV століття пам’ятає, як жінки-слов’яни йшли з чоловіками у військо та керували домом.

Вгору