Більшість регіонів України та Київ вже перебувають в "червоній" зоні карантину, а з 8 листопада почнуть звільняти невакцинованих співробітників. Крім того, за проїзд у громадському транспорті без ковід-документів штрафуватимуть.
"Апостроф" розповідає кому і за що може загрожувати звільнення та штраф.
Кому загрожує звільнення
В Україні вакцинація є обов'язковою для:
- працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
- працівників місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів;
- співробітників навчальних закладів та наукових установ (незалежно від типу власності).
Тих із них, хто відмовляється від щеплень, з 8 листопада звільнятимуть. У разі, якщо посадова особа цього не робитиме, йому загрожуватиме штраф у розмірі від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.
Кого оштрафують за проїзд у громадському транспорті без ковід-документів
За проїзд у громадському транспорті без коронавірусних документів штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень платитиме сам пасажир. Перевізник за це не несе відповідальності. У літаках і поїздах за проїзд без відповідних документів платитиме не пасажир, а перевізник.
Правила роботи розважальних закладів та громадського харчування
У "червоній" зоні кафе, ресторани та ТРЦ можуть працювати лише за умови 100% вакцинації як співробітників, так і відвідувачів. Однак у підприємців постає питання – як перевіряти сертифікати у відвідувачів, якщо працівники закладів не мають права цього робити.
Штраф за відсутність ковід-документу у відвідувачів чи працівників становить від 17 тисяч до 34 тисяч гривень для громадян та від 34 до 170 тисяч гривень для посадових осіб чи власників бізнесу.
Покарання за підроблені ковід-документи
- штраф за фальшиву довідку про вакцинацію для громадян – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень
- штраф за фальшиву довідку про вакцинацію для посадових осіб – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень