Жителям Криму спростили процедуру отримання українського свідоцтва про народження

Джерело:  ua.krymr.com  /  18:00, 5 Січня 2023

Про це, повідомляє Постійне представництво президента України в Криму.

Жителям анексованого Криму спростили процедуру отримання українського свідоцтва про народження, повідомляє Постійне представництво президента України в Криму.

«Такі зміни надають можливість жителям тимчасово окупованої території звернутись до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за допомогою в отриманні зазначених документів. Вказане положення спрощує процедуру отримання документа про народження особи й надає право адвокатам отримати відповідний документ, без необхідності надання адвокатського договору разом з документами, які посвідчують його повноваження», – йдеться у посвідомленні.

Отримати відповідні документи може заявник, один із батьків дитини, баба/дід, повнолітні брат і сестра, тітка, дядько, мачуха/вітчим дитини або її представник, який діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності чи одного з документів, які посвідчують повноваження відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

До того ж, отримати свідоцтво може Уповноважений Верховної Ради України з прав людини – особисто або через свого представника.

Спрощена процедура діє на період воєнного стану та впродовж одного року з дня його припинення чи скасування.

Раніше повідомлялося, що українська влада розробляє спрощену процедуру отримання свідоцтв про народження та смерть для громадян України, які живуть в анексованому Криму.

Постійний представник президента України в АРК Таміла Ташева заявляла, що Київ не визнаватиме російські паспорти, видані владою РФ громадянам України в анексованому Криму та деякі інші документи, що суперечать українському законодавству.

Україна подавала позов проти Росії до Міжнародного кримінального суду (МКС) за «примусову паспортизацію жителів анексованого Криму».

За даними української влади, до повномасштабного вторгнення російська «примусова паспортизація» торкнулася близько 90% населення окупованих територій України.

Українські правозахисники зазначали, що з Криму найчастіше видворяють громадян України, які не отримали російський паспорт.

Вгору