Життя після деокупації: як Лиманський лісгосп відновлює свою роботу

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:00, 2 Листопада 2022

До повномасштабного вторгнення рф підприємство займалось діяльністю лісового господарства в Україні. Це 27 тисяч гектарів лісів, 18 тисяч з яких віднесено до Національного природного парку «Святі Гори»

Що залишили після себе окупанти у лісах біля Лимана та Ямполя? В якому стані зараз дерева Донеччини? І скільки часу піде на відновлення лісу? Східний Варіант дізнався у директора ДП «Лиманське лісове господарство»

Минув вже місяць, як Лиман визволили від російської окупації. Разом з ним і ліси, які знаходяться поряд з містом. 26 жовтня державне підприємство «Лиманський лісгосп» офіційно оголосило про відновлення роботи та прийом громадян. Про те, яка робота проводиться зараз, які наслідки залишились від окупантів та що потрібно робити для відновлення підприємства, «Східний Варіант» дізнався у директора підприємства Олексія Приходька.

До повномасштабного вторгнення рф підприємство займалось діяльністю лісового господарства в Україні. Це 27 тисяч гектарів лісів, 18 тисяч з яких віднесено до Національного природного парку «Святі Гори». Діяльність підприємства має високе природоохоронне значення для країни, а також для забезпечення потреб суспільства у деревині та деревинних продуктах.

Окрім цього, підприємство займалось охороною лісів від пожеж, незаконних порубок, а також відтворенням лісів, які можуть бути пошкоджені шкідниками чи пожежами. Була робота з заготовки деревини для подальших потреб.

Лиман ліс

Лиманське лісництво. Джерело: greentour.dn.ua

У травні під час штурму Лиману лісгосп було окуповано російськими силами, звільнення відбулось на початку жовтня.

По поверненню до роботи адміністративні будівлі державного підприємства були знайдено вкрай занедбаному стані після окупантів.

У лісі за час окупації відбувались пожежі, які ніхто не ліквідував, багато дерев та рослинного світу було втрачено.

Лиман ліс

Біля деокупованої адміністрації. Джерело: ДП “Лиманський лісгосп” у Фейсбук

“Підприємство працювало у чотирьох адміністративних будівлях, три з них зараз вщент зруйновані Дробишевська, Ямпільська контора та приміщення лісгоспу. Відносно не пошкоджена, але розграбована повністю, адміністрація Лиманського лісництва. На базі нього зараз відбувається робота по відновленню, а також прийом громадян”, – розповідає Олексій Борисович.

Через пожежі, які відбувались, пошкоджено близько 6 тисяч гектар лісництва. Велика кількість лісу була пошкоджена пожежами, які виникли внаслідок бойових дій, а також від впливу вибухів. Це посічені, зламані, повалені дерева. Більш конкретні цифри будуть відомі пізніше, обслідувати усю території ліса наразі не є можливим через наявність вибухонебезпечних речовин.

Залишки речей окупантів

Залишки речей окупантів. Джерело: ДП “Лиманський лісгосп” у Фейсбук

Наразі служби ДСНС розміновують дороги та стежки через ліс, які поєднують між собою населені пункти та є суспільно важливими. Але особисті та громадські походи у ліс поки що категорично заборонені та небезпечні для населення. За словами Олексія Приходько, вже були випадки загибелі мирних мешканців у лісі.

Зараз вже складена програма відновлення лісництва і роботи державного підприємства.

По-перше, це приведення до ладу будівель підприємства. Окупанти залишили після себе безлад – особисті речі, боєприпаси, графіті.

Другий етап – це ремонт адміністративної будівлі Лиманського лісництва. Потрібно замінити вікна, двері, встановити нові меблі (бо ті, що були, вкрадені або спалені окупантами).

Третій етап, який вже зараз починається, це розмінування з працівниками ДСНС ділянок лісу, що найбільш постраждали від пожеж для подальших робіт.

Залишки речей окупантів

Залишки речей окупантів. Джерело: ДП “Лиманський лісгосп” у Фейсбук

Особливої уваги зараз потребують лісопожежні станції. Наявні до повномасштабного вторгнення пожежні машини були викрадені або знищені. Лише три автомобілі зараз залишилися для подальшої експлуатації та ремонту. Лісопожежні станція розграбовані та потребують у відновлення до початку наступного пожежонебезпечного періоду.

“За цю зиму ми намагатимемося відновити здатність боротися з лісовими пожежами. Що стосується відновлення роботи лісового підприємництва до того стану, що був до 24 лютого, то це питання кількох років. Що стосується відновлення втрачених лісів через пожежі та бойові дії – то це питання десятиріч”, – говорить Олексій Приходько.

У перспективі підприємство очікує допомоги від влади, щоб у повному обсязі відновити свою діяльність.

Вгору