Зроблено в Одесі: рятувальники отримали новий сучасний катер для водолазної служби

Джерело:  dumskaya.net  /  18:28, 20 Листопада 2023

Цікаво, що виробник — компанія з Одеси, назву якої не розголошують з міркувань секретності. Відомо, що в Україні всього три таких катери

Новий катер, оснащений найсучаснішим обладнанням, отримали одеські рятувальники.

За словами речниці обласної ДСНС Марини Мартиненко, катер використовуватимуть для водолазної служби.

«Катер будувався спеціально для водолазів ДСНС, оснащений спеціальним обладнанням і розрахований на вісім осіб. Звісно, в нас є багато інших плавальних засобів, але такого сучасного ще не було. На ньому може повністю автономно працювати водолазне відділення», — розповіла спікерка.

Катер зроблений із сучасних легких і водночас міцних матеріалів. Він вісім метрів завдовжки, понад два завширшки і важить близько півтори тонни. Двигун потужністю 200 кінських сил розганяє його до максимальної швидкості 40 вузлів. На судні є радіостанція, ехолот та інше обладнання для роботи водолазів. Новинка працювати може як на річках, так і в морі за хвилі не більше двох метрів. Її вартість 2,7 мільйона гривень.

Начальник водолазної служби управління ДСНС в Одеській області Микола Каськов зазначив, що цей катер може замінити кілька одиниць техніки.

«Наші водолази зараз виконують багато різної роботи, особливо багато завдань було в Херсоні — у перші дні після підриву Каховської ГЕС. Тому така сучасна техніка нам дуже потрібна — робота водолазів дуже важка, завжди пов'язана з небезпекою, але цей катер набагато полегшує виконання завдань», — підкреслив керівник.

Цікаво, що виробник — компанія з Одеси, назву якої не розголошують з міркувань секретності. Відомо, що в Україні всього три таких катери.

Фото Сергія Смоленцева


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Вгору