Цвинтар замість моря. Як у Криму розрахувалися з армією РФ за війну з Україною

Джерело:  ua.krymr.com  /  12:02, 17 Травня 2023

Ініціативу про роздачу безкоштовної землі в Криму за участь у війні з Україною російська влада почала активно просувати наприкінці минулого року. На той момент російські війська зазнавали великих втрат на фронті як у територіях, так і в живій силі

В анексованому Криму масово роздають земельні ділянки російським військовим – учасникам повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ділянками біля моря їх обіцяли заохотити за знищення мирних міст і масові вбивства в Україні. Але чи виконують цю обіцянку на практиці? Крим.Реалії з'ясували, які ділянки російська влада роздає військовим РФ.

Ініціативу про роздачу безкоштовної землі в Криму за участь у війні з Україною російська влада почала активно просувати наприкінці минулого року. На той момент російські війська зазнавали великих втрат на фронті як у територіях, так і в живій силі.

Земля, яку виділятимуть учасникам СВО, буде біля моря

Сергій Аксьонов

«Формується фонд земельних ділянок, які будуть виділені кримчанам, які беруть участь у спеціальній військовій операції (так у Росії називають своє повномасштабне військове вторгнення в Україну – КР). Земля, яку виділятимуть учасникам СВО, буде біля моря», – заявляв російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) торік у листопаді.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов з російськими військовими, 16 грудня 2022 року

Російський глава Криму Сергій Аксьонов з російськими військовими, 16 грудня 2022 року

Оформляти права власності на земельні ділянки російським військовим, які беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, у Криму розпочали у квітні. На сьогодні відомо, що чиновники розподілили трохи більше пів тисячі ділянок. Але сказати, що вони розташовані біля моря, як обіцяв Сергій Аксьонов, можна лише умовно.

Сакська земля

Російська влада Криму оприлюднила розпорядження про безкоштовне надання 511 земельних ділянок «окремим категоріям громадян».

Розпорядження російського уряду Криму про надання громадянам безкоштовно у власність 511 земельних ділянок у селі Ліснівка Сакського району, 23 березня 2023 року

Розпорядження російського уряду Криму про надання громадянам безкоштовно у власність 511 земельних ділянок у селі Ліснівка Сакського району, 23 березня 2023 року

Цим документом затверджено перелік ділянок, які передаються безоплатно «окремим категоріям громадян» відповідно до ухвали Ради міністрів Криму від 29 грудня 2022 року № 1288.

Йдеться про учасників так званої «спеціальної військової операції», оскільки вказана постанова визначає процедуру надання землі в Криму саме їм як «окремій категорії громадян».

Учасникам повномасштабного вторгнення в Україну, згідно з документом Ради міністрів Криму, надаються земельні ділянки у селі Ліснівка Сакського району – на околицях міста Саки на заході Криму.

Село Ліснівка Сакського району на Гугл-карті, Крим, 4 травня 2023 року

Село Ліснівка Сакського району на Гугл-карті, Крим, 4 травня 2023 року

Озера, сіль та високопоставлений бізнес

Як стало відомо Крим.Реалії, кожному російському військовому надали у власність в середньому по шість соток землі у Ліснівці.

Ця місцевість є степовою частиною західного Криму. Поруч – Сакський цвинтар і зупинка громадського транспорту, що прямує до Сак.

Село Ліснівка на публічній кадастровій карті Росії, 4 травня 2023 року

Село Ліснівка на публічній кадастровій карті Росії, 4 травня 2023 року

Найближчі до Ліснівки водойми – лікувальні озера Тобе-Чокрак і Сакське озеро. До них – шість кілометрів. На оздоровлення до цих озер прагнуть як місцеві жителі, так і багато туристів. Тому ці місця часто багатолюдні.

За 15 кілометрів від Ліснівки – озеро Сасик-Сиваш, до берегів якого чумаки століттями їздили за унікальною рожевою сіллю.

Рожеве озеро Сасик-Сиваш, Крим, липень 2022 року

Рожеве озеро Сасик-Сиваш, Крим, липень 2022 року

Після російської анексії Криму на узбережжі Сиваської затоки цю сіль видобуває компанія Тетяни Навки – дружини речника президента Росії Дмитра Пєскова.

Крымская соль для жены Пескова (видео)

Крымская соль для жены Пескова (видео)

https://ru.krymr.com/a/video-krymskaya-sol-tatiana-navka/29663466.html

Як раніше повідомляли Крим.Реалії, Навка володіла 17% акцій російського виробничого кооперативу «Галіт», що видобуває сакську сіль. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну доступ до інформації про засновників цього підприємства в російському реєстрі юридичних осіб обмежили.

У російській практиці в такий спосіб приховують активи людей з оточення влади.

До обіцяного Сергієм Аксьоновим моря майбутнім дачникам Ліснівки потрібно буде добиратися щонайменше 10 кілометрів.

Село Ліснівка Сакського району на Гугл-карті, Крим, 4 травня 2023 року

Село Ліснівка Сакського району на Гугл-карті, Крим, 4 травня 2023 року

Спуск до моря з боку Сак приведе до узбережжя із безліччю санаторіями та базами відпочинку, які розділили між собою, у тому числі, й карти пляжів.

Подарунки з сюрпризами

З ініціативою про заохочення російських військових, які мають нагороди за участь у повномасштабному вторгненні в Україну, у вересні 2022 виступило Міноборони Росії.

Цю ідею підтримала і російська влада Криму, яка визначила, що на безкоштовну землю в Криму мають право російські військові, які на момент 24 лютого 2022 року були зареєстровані на півострові, а також співробітники інших силових структур Росії, які відзначилися в зоні бойових дій на території материкової частини України.

У грудні 2022 року президент Росії Володимир Путін також підписав розпорядження про додаткові заходи соцпідтримки російських військовослужбовців, в якому рекомендовано безкоштовно надавати земельні ділянки у Криму військовим, нагородженим за виконання завдань під час воєнних дій в Україні.

Мітинг, присвячений проводам російських військовослужбовців 47-ї мотострілецької дивізії на війну в Україні, Севастополь, 27 вересня 2022 року

Мітинг, присвячений проводам російських військовослужбовців 47-ї мотострілецької дивізії на війну в Україні, Севастополь, 27 вересня 2022 року

Кримські ділянки між російськими військовими розподіляють «за допомогою автоматичної програми, яка виключає людський фактор», стверджує міністр майнових і земельних відносин російського уряду Криму Лариса Кулинич.

Чи це так, перевірити неможливо.

Наразі російським військовим пропонують земельні ділянки у Сакському та Чорноморському районах. Ці регіони є степом практично без зелені з кам'янистим або солончаковим ґрунтом, де влітку дуже спекотно, а взимку дмуть степові вітри. Багато цих територій розташовані поза цивілізацією. Наприклад, у Ліснівці, описаній вище, немає лікарні. Місцеві жителі змушені їздити до лікарів у Саки.

Також у прибережних регіонах західного Криму не вирішене питання якісного водозабезпечення та водовідведення.

Тому власники ділянок на західному узбережжі ризикують зіткнутися з проблемами у процесі підведення комунікацій до них, пояснювали раніше Крим.Реалії.

Узбережжя Чорного моря в Криму

Узбережжя Чорного моря в Криму

Сергій Аксьонов пообіцяв, що на прибережних ділянках зусиллями влади «планується підведення всіх необхідних комунікацій – водопостачання та електрики, будівництво, а також оновлення дорожньої інфраструктури». Але ці заходи, за його словами, проведуть після ухвалення відповідного регіонального закону.

Наразі про його ухвалення не повідомлялося.

Важливим чинником є юридичне оформлення цієї землі. Всі угоди та документи про право власності на землюіа нерухомість російська влада Криму видає в односторонньому порядку – за російським законодавством. Влада України не визнає такі документи. Тому в разі деокупації півострова зберегти ці права, швидше за все, не вдасться.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Вгору