Документальний фільм про сім’ю з Красногорівки отримав нагороду від Міжнародної асоціації IDA

Источник:  vchasnoua.com  /  10:53, 19 Января 2021

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав нагороду від Міжнародної асоціації IDA

Український фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав нагороду за найкращу операторську роботу від Міжнародної асоціації документальних фільмів International Documentary Association (IDA). Перемогу в номінації картині приніс оператор В'ячеслав Цвєтков, повідомили на сторінці фільму в Facebook.

Також повідомляється, що картина знаходиться серед документальних фільмів, які пройшли відбір на розгляд премії «Оскар» в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

Фільм розповідає про маму з чотирма дітьми, які знімають аматорське кіно про своє життя під час війни на Донбасі.

Фільм вийшов у 2020 році за підтримки українського Держкіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди). Стрічка об'їздила понад 70 фестивалів і отримала два десятки нагород. Одна з яких — премія за кращу режисуру документального фільму на одному з найпрестижніших кінофестивалів незалежного кіно «Сандерс». Режисерка і авторка сценарію — Ірина Цілик.

Міжнародна асоціація документальних фільмів IDA була заснована у 1982 році з метою розширити вплив, масштаби і охоплення документального жанру. Премія асоціації щорічно відзначає найкращі документальні фільми і режисерів.

Наверх