Автори підбірки зауважують, що літо — це саме час підсадити дитину на науку. Ні, не всадити за підручники. А разом підписатися на крутих блогерів-науковців.
ДовколаботанікаКількість підписників — понад 15 тисяч
Ведучий цього каналу — популяризатор науки та жартівник, автор книжки «Фрукти проти овочів» Олексій Коваленко.
Науковець і блогер чекає обідньої перерви, щоби відзняти своє наступне відео, і мріє про закінчення робочого дня, щоб його змонтувати. Працює він в ідеальному для ботаніка місці — Національному науково-природничому музеї НАН України в Києві.
Enjoy the ScienceКількість підписників — понад 6 тисяч
Рік заснування — 2020
Цей канал створили вчительки початкової школи на карантині. Вони побачили, що під час дистанційного навчання дуже бракує цікавого сучасного контенту для дітей, і почали знімати його самі.У блогах науковий матеріал легко поєднується із дотепними gif-вставками та жартами.
NEED science & educationКількість підписників — понад 5 тисяч
Рік заснування — 2017
Особливість цього блогу в тому, що всі відео в ньому анімовані. Автори знаходять цікаву тему, розробляють сценарій, а потім починається найвеселіше — створення ілюстрацій, озвучка та монтаж. Тому відео на цьому каналі виходять не часто, проте переглядів мають багато.Найбільше переглядів на цьому каналі мають короткі відео з математики.
Наука для дітейКількість підписників — понад 5 тисяч
Рік заснування — 2020
На цьому каналі поки що небагато відео, але він обіцяє бути цікавим. «Чому літаки літають?», «Чому засмагати шкідливо?» — відповіді на ці питання намагається дати ведучий блогу Владислав Касьяненко, задовольняючи в такий спосіб постійне дитяче «чому?». Якщо глядачі накидають побільше таких запитань у коментарях, блогер готовий відзняти на них відповіді.
«Наука — дітям, батькам — відпочинок», — таке гасло каналу. На ньому є відео, як створити флуоресцентну фарбу своїми руками, виділити ДНК банана в домашніх умовах та провести кілька хімічних експериментів із кодовими назвами «фараонова змія» та «пінна вечірка».
Цікава наукаКількість підписників — понад 190 тисяч
Рік заснування — 2016
Більшість відео на цьому каналі — не оригінальні, а взяті з інших джерел та перекладені й озвучені українською мовою. Проте добірка цих відео настільки цікава, що за п’ять років отримала рекордну кількість підписників — 165 тисяч.
Засновник «Цікавої науки», вчитель фізики та астрономії Віталій Шевчук більшість відео бере з іноземних каналів: Vsauce, Veritasium, MinuteEarth, MinutePhysics, Stated Clearly, Asap Science та інших.