«Я зрозуміла, що зможу»: жителька Маріуполя, втративши ногу, зайнялася футболом

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:50, 4 Січня 2024

47-річна Наталія Склярова із Маріуполя — це один із прикладів справжньої незламності. Жінка спершу пережила евакуацію із рідного міста через війну, а потім — втрату ноги. Попри це Наталія не впала духом, ба більше почала займатись футболом

Наталії Скляровій ампутували ногу через обірвану стегнову артерію. Обмежена рухомість підштовхнула жінку зайняти спортом й опанувати навички футболіста.

Наталія Склярова після ампутації ноги зайнялася футболом/ Фото: Міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб.

47-річна Наталія Склярова із Маріуполя — це один із прикладів справжньої незламності. Жінка спершу пережила евакуацію із рідного міста через війну, а потім — втрату ноги. Попри це Наталія не впала духом, ба більше почала займатись футболом, пише Львівський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб.

У березні 2022 року Наталія Склярова разом із сім'єю покинула Маріуполь через початок повномасштабного вторгнення. Вона проїхала 27 блокпостів та пройшла фільтрацію.

Переживши евакуацію, у січні 2023 року Наталію спіткала інша біда спіткала — у неї обірвалася стегнова артерія. Через це Наталії довелося ампутувати ногу. Ця ситуація стала великим випробуванням для неї.

«Перший місяць після лікарні вона не знала як жити далі. Допомагали рідні, навідувалися психологи, яких залучають до роботи з вимушено переміщеними українцями. Потім жінка сама почала шукати можливості для людей з ампутаціями», — пише центр підтримки ВПО.

Наталія проходила реабілітацію у Національному реабілітаційному центрі «Незламні». Там на другий день їй видали протез. Згодом для жінки почали виготовляти протез під заміри ноги, а вже у Польщі вона отримала новий протез, яким активно користується у повсякденному житті.

Відсутність кінцівки не завадило Наталії взяти в руки своє життя і почати займатися футболом. Спочатку жінка брала участь у тренувальному таборі «Максимум» у Золотоноші Черкаської області, який організували за сприяння американців. Там жінки з ампутованими кінцівками щодня проводили розминку, а також грали у футбол. Їхніми суперниками виступали працівники табору, для рівних умов останні підв'язували собі по одній кінцівці.

«Під час гри, заняття спортом, усі думки відходять на задній план. Бувало і таке, що я казала — більше не можу. Спочатку було важко, це все нове, нас змушували все робити на милицях. Я і спорт було не поєднане раніше, але мені сподобалося. Я зрозуміла, що зможу», — каже Наталія.

У жовтні 2023 року вона відвідала Польщу, де теж взяла участь у таборі з футболу, який тривав два дні.

Фото: Rzeszowskie Zaklady Ortopedyczne

Фото: Rzeszowskie Zaklady Ortopedyczne

Фото: Rzeszowskie Zaklady Ortopedyczne

Фото: Табір «Maximum»

Вгору