У спеціальному застосунку вказано у яких закладах можна взяти їжу чи напої у свій посуд, або безкоштовно набрати воду.
Київ долучається до міжнародної програми Refill, що спрямована на зменшення кількості використання одноразового пластику мешканцями міст. У столиці проєкт реалізує Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА спільно з громадською організацією «ЛУН Місто».
Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів, інформує пресслужба КМДА.
Володимир Прокопів. Фото: пресслужба КМДА
«Застосунок Refill дає змогу знайти найближчий до вас заклад, де можна безкоштовно набрати воду в екологічну пляшку, взяти каву у власну термокружку або їжу в ланчбокс. Також у застосунку відображатимуться міські бювети або фонтанчики, де можна набрати питну воду. Таким чином сьогодні Київ приєднується до кампанії, яка нараховує понад 335 тисяч пунктів Refill у всьому світі. Це важливий крок для нашого міста в боротьбі із забрудненням пластиком», — повідомив Володимир Прокопів.
За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександра Возного, Київ розраховує на активну залученість місцевого бізнесу та містян у проєкті.
Олександр Возний. Фото: пресслужба КМДА
«Із моменту запуску в 2015 році рух Refill уже допоміг зекономити понад 60 мільйонів пластикових пляшок із водою. Ми закликаємо місцевий бізнес активно долучатися до цієї кампанії, безкоштовно реєструючись у додатку або за посиланням, а киян — користуватися застосунком Refill та відмовлятися від зайвого пластику», — зазначив Олександр Возний.
Він додав, що наразі застосунок Refill у Києві працює в тестовому режимі — заклади-учасники та локації з бюветами та фонтанчиками додаватимуть поступово. Також поки користувачам доступна лише англомовна версія додатку, однак незабаром планується реліз української версії застосунку.
У закладах зі спеціальною позначкою можна безплатно набрати воду. Фото: пресслужба КМДА
«Стан довкілля — один із найважливіших компонентів комфортного життя у місті. Кампанія Refill дає змогу кожному зробити свій маленький внесок, мінімізуючи використання пластику в побуті. Тому ми, як проєкт міських досліджень, раді сприяти появі цієї важливої ініціативи в Києві», — прокоментувала кураторка «ЛУН Місто» Анна Денисенко.
Для того, щоб безкоштовно долучитися до кампанії як станція Refill, місцевим бізнесам пропонують заповнити спеціальну форму: http://e.surl.li/zgmfcm.
Проєкт Refill започаткувала благодійна організація City to Sea у Великобританії. Спочатку цей проєкт мав на забезпечити доступ до безкоштовної питної води, але згодом перетворився на глобальний рух. На сьогодні Refill, окрім Великобританії, діє в Італії, Еквадорі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Японії та Чилі.
Безкоштовний застосунок Refill у App Store і Google Play.