Командиры, которым доверяют

Джерело:  v-variant.com.ua  /  14:06, 18 Листопада 2020

Сьогодні в Україні святкують день сержанта ЗСУ

А за даними Міністерства оборони України 2020 — рік професійного сержанта. 

Тож сьогодні у матеріалі “Східного варіанту” розповімо про одного з представників сержантського складу наших військ та про сьогоднішню роль сержантів в армії. 

Перший бойовий досвід — із солдатами НАТО

Хто такі сержанти в країнах НАТО, Віталій знає не з чуток. Він як миротворець разом із НАТОвськими солдатами та офіцерами виконував завдання у Боснії та Герцоговині, в Сьєрра-Леоне, в Ліберії, в Іраку та Конго. Саме на Ближньому Сході, каже чоловік, вперше на власні очі побачив, що таке війна. 

НАТО Україна

Фото: dw.com

“Пригадую момент, коли саме в Іраку дівчина-сержантка вивела на марші дві колони, одночасно взаємодіючи з підрозділами військової авіації. Певно, тоді я зрозумів відмінність між сержантом в арміях країн НАТО та в українській армії зразку 90-х, 2000-х”, — згадує Віталій. 

Проте, за словами чоловіка, сьогодні й українські армійці наближаються до цих стандартів. Все змінила війна. 

Сержанти стають повноцінними командирами

Зараз, у сучасних реаліях кожен із сержантів окрім бойових навичок, володіння зброєю та технікою, вдосконалюють знання з психології, аби правильно спілкуватися із солдатами, навчити їх та створити колектив, який піде за своїм командиром.

“Зараз неможливо переоцінити роль сержанта у війську, бо від його якостей як особистості, командира та професіонала, власне, залежить боєздатність підрозділу”, — певен Віталій. 

Командири, яким довіряють

Фото служба звязків із громадськістю 14 ОМБр

“Сержант — це взагалі не про казарму й побут підрозділу. Сержант — це перший помічник і радник командира підрозділу: батальйону, дивізіону, роти, батареї, взводу. Сержант — це індивідуальна підготовка та бойова готовність особового складу, це лідер серед солдатів, їхній наставник та перший командир. Більшість з них — загартовані у боях”, — розповідає український захисник. 

У війську Сполучених Штатів, наприклад, саме сержанти командують підрозділом, слідкують за дисципліною та вчать новобранців. Офіцери планують та організовують бойові дії. 

Бойовий досвід та поранення

З самого початку бойових дій на Донбасі, у складі тоді ще 51-ї окремої механізованої бригади Віталій їде на схід нашої країни. Він пройшов найгарячиші точки на карті фронту. Вугледар, Волноваха, Степне, Оленівка та Савур-Могила. 

Командири, яким довіряють

Фото служба звязків із громадськістю 14 ОМБр

28 липня, під час ворожого артилерійського обстрілу Віталій, на той час командир БМП, отримує важке осколкове поранення обличчя. Про ті події на Савур-Могилі він згадує неохоче. Каже лише, що, аби повністю відновитися, знадобилося 2 роки.

Зараз Віталій — головний старшина одного з механізованих підрозділів, що проходять службу на Луганщині. Його підрозділ виконує всі поставлені задачі та наближає перемогу української армії. 

“Командири, зокрема й сержанти відповідають за навченість особового складу, його готовність виконувати всі бойові задачі.  Ми ніколи не зупиняємося на досягнутому”, — резюмує Віталій. 

Вгору