Окупанти Криму знищують 350-річні дерева у Фороському парку. ФОТО

Источник:  sprotyv.info  /  12:41, 5 Января 2022

Про це повідомляє сайт «Фороський парк»

У Фороському парку в окупованому Криму продовжується знищення реліктових дерев, вік яких оцінюється у 350 років. Про це повідомляє сайт «Фороський парк».

«Сьогодні у Фороському парку-пам’ятнику садово-паркового мистецтва ось так: наприкінці грудня вкотре знищено реліктове червонокнижне дерево – тис ягідний. Товщина стовбура – 50 см, фахівці оцінили вік у 300–350 років», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у парку «стрічками відмічено ще кілька дерев, які, ймовірно, планується знищити найближчим часом».

За даними сайту «Фороський парк», у Криму з певного часу широко поширеної реліктової рослини тис ягідний залишилося не більше 3-4 тисяч дерев.

Нагадаэмо, Фороський парк – ландшафтний парк у селищі міського типу Форос. Заснований у 1834 році. Площа – 70 гектарів, з яких 30 засіяні культурними насадженнями, а 40 – лісопаркова зона. Вважається пам’ятником садово-паркової архітектури.

Російські окупанти почали там вирубування рідкісних дерев та забудову. Зокрема, у січні у Фороському парку розпочалося будівництво дитячого табору. Загалом, за даними активістів, у заповідній зоні мають намір побудувати 90 об’єктів, включно з 2 готельними корпусами, 11 гостьовими віллами, яхт-клубом, дайвінг-центром, багаторівневим паркінгом, трьома гуртожитками, спорткомплексом із льодовою ковзанкою тощо.

Прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження через забудову окупаційною адміністрацією Фороського ландшафтного парку в Криму. Дії окупаційної адміністрації були кваліфіковані як порушення законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу України).

Як повідомляла група ІС, доступ до Фороського парку, який є однією з «перлин» Південного узбережжя Криму, буде перекрито через будівництво на його території спортивно-оздоровчого табору «Ак-Барс».

Наверх